Meral Akşener'den istifa yorumu!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinde gerçekleşen istifalarla ilgili, "İstifa etmiş hiçbir arkadaşım hakkında olumsuz bir kelime etmedim. Çünkü istifa tek taraflı saygı duyulması gereken bir kavramdır" dedi.

GÜNDEM 14.02.2020, 18:54
Meral Akşener'den istifa yorumu!

Çeşitli ziyaretlerde bulunmak için Bursa'ya gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bir otelde yapılan toplantıda, gazetecilerin sorularına yanıt verdi.

"Dört arkadaşımız partimizden istifa etti"

"Bizim Tuğba hanımla beraber dört arkadaşımız partimizden istifa etti." diyen Akşener, "Bir milletvekili arkadaşımız MHP'ye geçti. Bir milletvekili arkadaşımız bağımsız kaldı. Bizden seçilmiş bir milletvekili arkadaşımız da AK Parti'ye geçti. Dün istifa eden Tuğba hanımın neden istifa ettiği hakkındaki benim bilgim, teşkilat üzerinde bir ters düşme neticesinde olduğu. İstifa etmiş hiçbir arkadaşım hakkında olumsuz bir kelime etmedim. Çünkü istifa tek taraflı saygı duyulması gereken bir kavramdır. Benimle istifa edeceğine dair bir konuşma yapmadı. O nedenle yaptığı açıklamanın dışında bir şey bilmiyorum. Bildiğim, il başkanlığının iki ilçe başkanını tedbirli olarak disipline sevk etmesi diye bir resmi yazısının olduğu." ifadelerini kullandı.

"Biz istişare ederek Türkiye'yi tercih ettik"

Seçimlerde partisinin değil Türkiye'nin çıkarını düşündüklerini kaydeden Akşener, "En çok üzerinde durduğum Bursa, Balıkesir ve İstanbul'dur. Bursa'nın alınabilmesi için oy istemek için 10 ilçeyi tek tek dolaştım. Sonuç olarak Bursa'da kaybedildi. Sayın Kılıçdaroğlu'nun beyanıyla söylüyorum. 'Biz bazı hatalar yaptık' dedi. Biz İYİ Parti olarak zaman zaman bazı ikilemlerle karşılaştık. Burada ya partinizin ya da Türkiye'nin çıkarı. Birinden birini tercih edeceksiniz. Biz istişare ederek Türkiye'yi tercih ettik. Bu iş birliğinin sonucunda İstanbul, Ankara, Adana ve Antalya alındı." dedi.

"Fabrika ayarlarına dönmek zorundayız"

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin tutmadığını belirten Akşener, "Sayın Erdoğan için de hayırlı olmadı. Biz fabrika ayarlarına dönmek zorundayız. Anketlerden çıkan sonuca göre vatandaşların yüzde 65'i parlamenter demokrasiye dönülmesini istiyor." diye konuştu.

Yorumlar (0)
21
parçalı bulutlu