Mehmetçik, -16 derecelik havayı aldırmadı: Vatandaşın yardımına koştu

Şırnak’ta jandarma ekipleri, eksi 16 derecelik havalar yolda mahsur kalan vatandaşların imdadına koştu. Uzun seyahate çıkacak sürücülere "zincirsiz çıkmayın" uyarıları yapan ekipler, yolda mahsur kalanların araçlarına zincir taktı.

GÜNDEM 21.01.2022, 13:46 22.01.2022, 13:12 Ömer Aksan
Mehmetçik, -16 derecelik havayı aldırmadı: Vatandaşın yardımına koştu

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinin Ayvalık Köyü Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri, Şırnak-Beytüşşebap’ta devriye atarak, kötü hava şartlarında mahsur kalan vatandaşlara yardım etti.

Vatandaşların yardımına Mehmetçik koştu

Vatandaşların, araçlarına zincir takmasına destek olan Mehmetçik, zincirsiz yola çıkan araçları geri çevirerek bu araçlara izin vermedi. İki gündür vatandaşın yardımına yetişen Mehmetçik, eksi 16 dereceye kadar hava sıcaklıklarının düştüğü yolda kar nöbeti tutuyor.

Yol arama ve kontrol bölgelerine yakın bir alanda yoğun kara saplanan ve zincirsiz olduğu belirlenen sürücülere yardım eden Mehmetçiğin bu çalışmaları ise görenlerin yüreklerini ısıttı. Nihat Aydemir isimli vatandaş, lastiklerini takamadığını, jandarmanın bu konuda yardımına koştuğunu ifade etti. Aydemir, "Jandarma ekiplerimize teşekkür ederim. Allah onlardan razı olsun, zincir takmamıza yardım ettiler. Her günkü gibi bugün de yanımızda oldular, gerçekten minnettarız'' sözlerini kullandı.

Yorumlar (0)
19
açık