Meclis Başkanı Şentop'tan İsveç kararı

Mustafa Şentop, PKK terör örgütü destekçilerinin İsveç'teki provokasyonlarına tepki maksadıyla İsveçli mevkidaşı Andreas Norlen'in 17 Ocak'ta ülkemize yapmayı planladığı ziyareti iptal etti.

GÜNDEM 12.01.2023, 21:45 13.01.2023, 09:15 Koray
Meclis Başkanı Şentop'tan İsveç kararı

TBMM Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen yazılı açıklama doğrultusunda, 'İsveç'in başkentinde PKK terör örgütünün, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ve ülkemizi hedef alan terör eylemi' üzerine, İsveç Meclis Başkanı Norlen'in 17 Ocak 2023 Salı günü ülkemize yapmayı programladığı resmi ziyaret, TBMM Başkanı Şentop tarafından iptal edildi. PKK terör örgütü yandaşlarının provokasyonu

Başkentte yer alan tarihi belediye binasının önünde bir araya gelen PKK terör örgütü destekçileri, Türkiye Cumhurbaşkanı'na benzetilen bir kuklayı bahse konu binanın önündeki direğe ayaklarından bağlayarak asmış ve bu anların görüntülerini sosyal medya mecralarında paylaşmıştı.

PKK/YPG terör örgütü ile ilişkili sosyal medya hesaplarında yayımlanan videoda, Türkçe altyazıyla Erdoğan'ı ve ülkemizi hedef alan tehditler savrulduğu görülmüştü.

Başkentte 21 Ocak 2023 tarihinde 'NATO'ya Hayır' eylemi yapılacağı belirtilen paylaşımın altında hakaret içerikli yorumlar da dikkatlerden kaçmamıştı.

Yorumlar (0)