Manisa'daki fabrika yangını kontrol altında: Çıkış sebebi ne?

Manisa'da Muradiye Organize Sanayi Bölgesi'nde yer alan bir fabrikada çıkan orman yangını, 19 saatin ardından kontrol altına alındı. Soğutma çalışmalarının yapıldığı fabrikadaki yangının çıkış sebebi araştırılıyor. Tesise 7 milyon 330 bin 578 lira idari para cezası kesildi.

GÜNDEM 23.06.2023, 21:48 23.06.2023, 22:07 Hakan Öksüz
Manisa'daki fabrika yangını kontrol altında: Çıkış sebebi ne?

Manisa'da yer alan Muradiye Organize Sanayi Bölgesi'ndeki bir fabrikada dün yangın çıkmıştı. Saat 16.20 civarında başlayan yangını söndürmek için itfaiye ve Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri seferber oldu. Fabrikadaki poliüretanın yanıcı özelliği ve rüzgarın etkisi, yangının büyümesine sebep oldu. 

Yangının nedeni araştırılıyor

Fabrikanın idari binasına da sıçrayan yangının, 19 saatlik çalışmanın ardından kontrol altına alındığı kaydedildi. 60 bin metrekare civarındaki fabrikada bulunan poliüretan malzemeler, siyah fuanlar çıkardı. Tesisteki soğutma çalışmaları sürüyor. Yangının neden çıktığı araştırılıyor.

7 milyon 330 bin 578 lira idari para cezası kesildi

Manisa Çevre, Şehircilik Ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, yangının yaşandığı tesise, 7 milyon 330 bin 578 lira idari para cezası kesildiğini bildirdi. İşletmelerin lisanslarını iptali için bildirimde bulunulduğu kaydedildi. 

Bölge halkı, fabrikadan çıkan dumana karşı uyarıldı

Yangında can kaybı veya yaralanmanın olmaması sevindirdi. Manisa İl Sağlık Müdürlüğü, fabrikadan yükselen yoğun dumanın halen daha sağlık riski teşkil ettiğini, bölgeye yakın yerlerde yaşayanların pencerelerini kapalı tutmaları gerektiğini bildirdi.

Yorumlar (0)