KPSS ön lisans başvuruları başladı: İşte başvuru tarihleri…

2024 KPSS Ön Lisans başvuruları başladı. Adaylar, başvurularını ÖSYM Başvuru Merkezleri veya "https://ais.osym.gov.tr" adresinden yapabilecekler.

GÜNDEM 13.06.2024, 11:25 14.06.2024, 15:01 Buse Önder
KPSS ön lisans başvuruları başladı: İşte başvuru tarihleri…

ÖSYM, 2024 KPSS ön lisans başvurularının başladığını duyurdu. Yayınlanan kılavuza göre, başvurular 13 Haziran'da başlayıp 2 Temmuz 2024'e kadar sürecek. İşte başvuru süreci ve detaylar...

KPSS Ön Lisans başvuruları başladı

ÖSYM'nin yaptığı açıklamada, 2024 Kamu Personel Seçme Sınavı (2024-KPSS Ön Lisans) 1 Eylül 2024 tarihinde uygulanacak. Din hizmetlerinde görev almak isteyen adayların katılacağı Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) ise 22 Eylül 2024 tarihinde yapılacak.

Başvurular, 13 Haziran'da başlayıp 2 Temmuz 2024 tarihine kadar devam edecek. Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) için başvurular ise 9-15 Ağustos 2024 tarihleri arasında alınacak. DHBT’ye ön lisans düzeyinde başvuracak adayların, 1 Eylül 2024 tarihinde yapılacak olan 2024-KPSS Ön Lisans Sınavı’na başvurarak sınava girmeleri gerekiyor.

Başvuru süreci nasıl gerçekleşecek?

Adaylar başvurularını elektronik ortamda, ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak saat 10.00'dan itibaren ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabilecekler.

Başvuruların kabulü için adayların, ÖSYM'nin yayımladığı 2024-KPSS Ön Lisans Kılavuzu'nu dikkatle incelemeleri gerekiyor. Kılavuza ÖSYM'nin resmi internet sitesinden erişilebilecek. Sınav başvuruları ve sınava ilişkin ayrıntılı bilgiler kılavuzda yer alıyor.

KPSS Ön Lisans ve DHBT sınav tarihleri

KPSS ön lisans sınavı 1 Eylül 2024'te yapılacak. Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) ise 22 Eylül 2024 tarihinde gerçekleştirilecek. Adayların sınav tarihlerine göre başvurularını zamanında tamamlamaları önem taşıyor.

ÖSYM’den adaylara uyarı

ÖSYM, adayların başvuru sürecinde dikkat etmeleri gereken noktalar hakkında uyarılarda bulundu. Başvuruların doğru ve eksiksiz bir şekilde yapılabilmesi için adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri ve belirtilen tarihler arasında başvurularını tamamlamaları gerektiği belirtildi. Başvurularını tamamlamayan veya yanlış bilgi veren adayların başvuruları geçersiz sayılacak.

KPSS Ön Lisans kılavuzu yayınlandı

ÖSYM, kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan başvuru alınacağını belirtti. Bu amaçla hazırlanan kılavuz, ÖSYM'nin resmi internet adresinden erişime açıldı. Sınav başvurusu yapacak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri ve başvuru sürecinde belirtilen adımları eksiksiz bir şekilde takip etmeleri gerekiyor.

Akıllı telefonlardan başvuru imkanı

ÖSYM, adayların başvurularını kolaylaştırmak amacıyla Aday İşlemleri Mobil Uygulaması’nı da kullanıma sundu. Adaylar, bu uygulama üzerinden de başvurularını yapabilecekler. Elektronik ortamda yapılacak başvuruların adaylar için büyük kolaylık sağlayacağı belirtildi.

KPSS Ön Lisans başvuruları nasıl yapılacak?

Başvurularını 13 Haziran 2024 tarihinden itibaren yapabilecek olan adaylar, ÖSYM Başvuru Merkezleri, ÖSYM'nin resmi internet sitesi (https://ais.osym.gov.tr) veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulaması üzerinden başvurularını tamamlayabilecekler. Başvuruların sorunsuz bir şekilde tamamlanabilmesi için kılavuzda belirtilen adımlara dikkat edilmesi önem taşıyor.

ÖSYM'nin 2024 yılı KPSS takvimine göre, ön lisans sınavı 1 Eylül 2024 tarihinde yapılacak. Adayların bu tarihleri göz önünde bulundurarak başvurularını zamanında tamamlamaları gerekiyor.

Yorumlar (0)