"Köpek velisi" hakkında şoke eden iddia: Yardım paralarını böyle harcamış

Şanlıurfa'dan Ankara'ya getirdiği kuduz köpekler nedeniyle "hayvanları koruma kanununa muhalefet" suçundan tutuklanan Yaşama Tutunan Patiler Derneği Başkanı Buket Özgünlü hakkında çarpıcı iddialar ortaya atıldı. Kamuoyunda "köpek velisi" olarak tanınan Özgünlü'nün, topladığı yardım paraları ile pek çok daire satın aldığı, estetik ameliyatları için 1 milyon 110 bin lira harcadığı ileri sürüldü.

GÜNDEM 12.06.2024, 14:57 Hakan Öksüz
"Köpek velisi" hakkında şoke eden iddia: Yardım paralarını böyle harcamış

Yaşama Tutunan Patiler Derneği Başkanı Buket Özgünlü'nün kuduz olduğu öne sürülen 35 köpeği, Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinden Ankara'ya getirdiğinin ortaya çıkmasının ardından sosyal medyada tartışmalar alıp yürümüştü. Buket Özgünlü, "hayvanları koruma kanununa muhalefet" suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Para topladı, 9 daire ile 2 depo satın aldı

"Köpek velisi" olarak anılan Özgünlü hakkında çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Ev kirasını ödeyemeyen Buket Özgünlü'nün, 6 yıl önce ev sahibi tarafından mahkemeye verildiği kaydedildi. Mahkemede "gelirim yok" diyerek savunma yapan Özgünlü'nün, yardım paralarını toplayarak son 4 yıl içinde 9 daire ile 2 depo satın aldığı belirtildi.

Yardım paraları ile 7 kez estetik ameliyat olmuş

Buket Özgünlü'nün üzerine kayıtlı daire ve depoları polis sorgusunda açıkladığı iddia edildi. Köpekleri sakat bırakan Özgünlü'nün, duygu sömürüsü yaparak para topladığı, bu paralarla estetik ameliyat olduğu aktarıldı. Yardım paraları sayesinde "köpek velisi" Buket Özgünlü'nün, bir zamanlar garsonu olduğu kafeyi satın aldığı kaydedildi.

Estetik için 1 milyon 110 bin lira harcamış

Sağlık kayıtları incelenen Buket Özgünlü'nün, serum kolajen terapisinin yanı sıra kaş kaldırma ve burun estetiği ameliyatı geçirdiği belirtildi. 2021 ila 2024 yılları arasında 7 kez bıçak altına yatan Özgünlü'nün, bu ameliyatlar için 1 milyon 110 bin lira harcama yaptığı vurgulandı.

Yorumlar (0)