Komiser yardımcılığı sınavına ilişkin FETÖ soruşturmasında 51 gözaltı

2005’te yapılan polis memurluğundan komiser yardımcılığına geçiş sınavına ilişkin gerçekleştirilen FETÖ soruşturmasında 51 kişiye gözaltı kararı çıktı.

GÜNDEM 10.03.2021, 09:59 10.03.2021, 15:48 Ömer Aksan
Komiser yardımcılığı sınavına ilişkin FETÖ soruşturmasında 51 gözaltı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ terör örgütüne yönelik yapılan soruşturmada, 2005 yılında polis memurluğundan komiser yardımcılığına geçiş sınavı ile ilgili 51 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

39 şüpheli yakalandı

2005 yılında yapılan komiser yardımcılığına geçiş sınavından önce sınav sorularının, örgüt mensupları tarafından ele geçirilerek FETÖ üyelerine verildiği tespit edildi.

Söz konusu dönemde soruları örgüt üyelerinden alarak komiser yardımcısı olan ve soruların dağıtılması konusunda aracılık eden şüphelilerden 51 kişi hakkında gözaltı kararı verilirken, şu ana kadar 39 şüphelinin ise yakalandığı açıklandı.

“Yazılı sınav öncesinde sınav soruları çalındı”

Ankara cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

"Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımız Terör Suçları Soruşturma Bürosunca yürütülmekte olan 2005 yılı polis memurluğundan komiser yardımcılığına geçiş sınavı soruşturması kapsamında FETÖ/PDY üyeleri tarafından yazılı sınav öncesinde sınav sorularına erişilerek örgüt mensuplarına dağıtıldığının tespiti üzerine, sınav sorularını alarak komiser yardımcısı olan ve soruların dağıtılmasına aracılık eden toplam 51 FETÖ/PDY mensubu hakkında gözaltı kararı verilmiştir."

Diğer şüphelilerin yakalanması ile ilgili Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından çalışmalar devam ediyor.


 

Yorumlar (0)
20
açık