Kızılay'dan dikkat çeken karar: Kınık, ''iyilik ve merhamet elçisi'' oldu

Kahramanmaraş depremlerinin ardından Kızılay Başkanlığı'ndan istifa eden Kerem Kınık, Kızılay Yönetim Kurulu tarafından "İyilik ve Merhamet Elçisi" olarak seçildi.

GÜNDEM 01.08.2023, 12:00 Özgü Kübra
Kızılay'dan dikkat çeken karar: Kınık, ''iyilik ve merhamet elçisi'' oldu

6 Şubat tarihinde meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremin 4. gününde Kızılay tarafından Ahbap’a çadır satışı yaptığı anlaşılmış ve tepkilerin odağına yerleşen Kerem Kınık, geçtiğimiz aylarda Kızılay Genel Başkanlığı görevinden istifa etmişti. Bu olayların ardından Kınık'a, Kızılay Yönetim Kurulu tarafından "İyilik ve Merhamet Elçisi" unvanı layık görüldü. Söz konusu unvan, Kınık'ın Twitter hesabındaki bilgi kısmında da yer aldı.

"Duygumla bilgimle Kızılay’ı yaşadım"

Çadır skandalı olayının ardından eleştiri oklarının hedefi olan Kınık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da yaşanan durumu yanlış bulduğunu ifade etmesinin ardından istifa etmişti. Konuya ilişkin sosyal medya hesabından paylaşım yapan Kınık, "Duygumla bilgimle, emeğim ile inandım ve Kızılay'ı yaşadım. Çok fazla tanıklığım oldu, doğrum yanlışım fakat ben hep samimiyet ile insanın ıstırabını dindirmek ve onun onurunu korumak için adadım kendimi. Hayat romanımda iyi ki böyle bir hikayem oldu? Sevgi ile dostça kalın, insanca kalın" ifadelerine yer vermişti.

Kınık’ın yeni unvanı dikkat çekti

Kızılay Yönetim Kurulu tarafından "İyilik ve Merhamet Elçisi" unvanına layık görülen Kınık’ın yurt içi ve yurt dışında kurumu temsil edebileceği ifade ediliyor.

Yorumlar (0)