Kıyıköy Belediye Başkanı Ender Sevinç tutuklandı

Kırklareli'nin Vize ilçesine bağlı Kıyıköy Belediyesi'nde rüşvet ve usulsüzlük iddiaları üzerine gerçekleştirilen operasyon sonucunda gözaltına alınan Belediye Başkanı Ender Sevinç tutuklandı. Sevinç, İçişleri Bakanlığı'nca görevden alındı.

GÜNDEM 01.12.2021, 23:37 Koray
Kıyıköy Belediye Başkanı Ender Sevinç tutuklandı

Edinilen bilgiler doğrultusunda, iki gün evvel gözaltına alınan 13 şüpheli şahsın jandarma karakolundaki ifade işlemleri tamamlandı.

Şüpheli şahıslardan 7'si işlemlerin tamamlanmasının akabinde salıverildi. Sevinç'in de bulunduğu 6 şüpheli şahıs adliyeye gönderildi.

Güvenlik güçleri, söz konusu operasyonda ele geçirilen evrakları delil torbalarıyla adliye binasına getirdi.

Güvenlik güçleri, adliye etrafında geniş güvenlik önlemleri aldı. Sevinç'in yakınları ise gazetecilere tepki gösterdi.

Tutuklandı, görevden alındı

Savcılıktaki işlemlerinin tamamlanmasının akabinde Sevinç, tutuklama istemiyle gönderildiği nöbetçi hakimlik tarafından tutuklandı.

Diğer 5 şüpheli şahsın adliyedeki işlemlerinin devam ettiği belirtildi.

Öte yandan, Sevinç, İçişleri Bakanlığı'nca görevden alındı.

Ne olmuştu?

Cumhuriyet Başsavcılığı iddiaların ardından soruşturma başlatmış ve güvenlik güçleri, İstanbul, Tekirdağ ve Kırklareli'nde düzenlediği eş zamanlı operasyonlarda Sevinç'in de aralarında olduğu 13 şüpheli şahsı gözaltına almıştı.

Güvenlik güçleri, Kıyıköy Belediyesi ile şüpheli şahısların araç ve evlerinde arama gerçekleştirerek bazı evraklara el koymuştu. Yorumlar (0)
3
kapalı