Kırmızı kategorideki kadın terörist öldürüldü

MİT ve TSK'nın Kandil'deki operasyonunda terör örgütü PKK'nın kadın yapılanması KJK'nın kırmızı kategoride aranan sorumlusu Ayfer Kordu, nokta atışıyla hedef alındı.

GÜNDEM 07.10.2019, 10:23 07.10.2019, 10:53
Kırmızı kategorideki kadın terörist öldürüldü

Bölgedeki güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, terör örgütü PKK'nın üst yönetimine yönelik operasyonlar sürüyor.

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) koordineli çalışmasıyla Irak'ın Kandil bölgesinde düzenlenen hava harekâtında PKK'nın kadın yapılanması KJK'nın başındaki terörist nokta atışıyla hedef alındı. 

MİT'in elde ettiği istihbarat doğrultusunda 13 Eylül 2019'da gerçekleştirilen hava harekâtıyla hedef alınan PKK/KCK Yürütme Konseyi Üyesi ve PKK/KJK sorumlusu "Bese Erzincan" kod adlı Ayfer Kordu'nun kırmızı kategoride arandığı tespit edildi.

"Bese Erzincan" kod adlı Ayfer Kordu'nun terör örgütüne 1980'li yılların sonunda katıldığı, Lübnan ve Suriye alanında terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'dan siyasi ve askerî eğitim aldığı ve örgütün kadın yapılanmasını oluşturan çekirdek kadroda bulunduğu bildirildi. 

PKK/KJK koordinasyonunun en üst sorumlusu Ayfer Kordu'nun, "Bese Hozat" kod adlı Hülya Oran ve "Sözder Avesta" kod adlı Nuriye Kesbir gibi üst düzey kadın teröristler dahil tüm kadın teröristlerin eğitilmesi, görevlendirilmesi, örgütlenmesi ve yönlendirilmesinden sorumlu olduğu belirlendi.

Yorumlar (0)
28
açık