‘Kilit kapanıyor’ mesajı: “Terör örgütü kaçamayacak”

Milli Savunma Bakanlığı kaynakları, Pençe Kilit Harekâtı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Harekâtın planlandığı şekilde alışılmadık, öngörülemez, hızlı ve sürekli bir şekilde başarıyla devam ettiğini belirtti. Kilitlenme aşamasına geldiği vurgulanan açıklamada, terör örgütünün sona yaklaştığını anlayarak dezenformasyon faaliyetlerine başladığı ifade edildi.

GÜNDEM 11.07.2024, 12:48 Buse Önder
‘Kilit kapanıyor’ mesajı: “Terör örgütü kaçamayacak”

Bakanlık kaynakları, Pençe Kilit Harekâtı'nın son durumu hakkında yaptığı açıklamada, harekâtın planlandığı şekilde süratle ve başarıyla devam ettiğini belirtti. Terör örgütünün ise sona yaklaştığını anlayarak dezenformasyon ve kara propaganda yöntemlerine başvurduğunu ifade etti.

Özellikle Türk Silahlı Kuvvetleri'nin faaliyetlerini taklit ederek uluslararası kamuoyunu yanıltmaya çalıştığını vurguladı.

F-16 tedarik süreci

Milli Savunma Bakanlığı kaynakları ise ABD'de gerçekleştirilen NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a refakat eden Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler’in F-16 tedarik ve modernizasyon sürecinin durumuyla ilgili görüşmelerde bulunacağını açıkladı.

Sözleşmelerin imzalandığını ve detayların heyetler arasında görüşüldüğünü belirterek, teknik detayların zirve kapsamında ele alınacağını ve sonuçların kamuoyuyla paylaşılacağını bildirdi.

İsrail’in Filistin saldırıları

İsrail’in Filistin topraklarına yönelik saldırılarına da değinen Tuğamiral Aktürk, İsrail'in uluslararası hukuku ihlal ederek yerleşimleri yasallaştırma çabasının işgali kalıcı hale getirmeye yönelik bir strateji olduğunu dile getirdi.

Uluslararası toplumun, İsrail'in saldırılarını sonlandırması ve ateşkes görüşmelerine uyum sağlaması gerektiğini vurgulayarak, bu konuda kararlı bir tutum sergilenmesi çağrısında bulundu.

Yorumlar (0)