Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 'terör' yanıtı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Bu aziz şehrin bölücü örgütün destekçilerine peşkeş çekilmesine mani olacağız." sözlerine yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, "Biz sadece İstanbul'u değil, Türkiye'yi de teröre teslim etmeyeceğiz." ifadelerini kullandı.

GÜNDEM 27.08.2019, 18:12
Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 'terör' yanıtı

Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile Şile'ye bağlı Kabakoz köyüne ziyarette bulundu.

Kılıçdaroğlu, seçimden önce geldiği Kabakoz köyünü seçim sonrası da ziyaret etmeye söz verdiğini anımsatarak, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve muhtarlar arasında çok iyi bir ilişki olacaktır. Her mahallede yaşanan sorunlar muhtarlar aracılığıyla Büyükşehir Belediyesine aktarılacak ve sorunların çözümüne katkıda bulunacaklar. İstanbul çok güzel bir şehir, sizler de çok güzel bir doğada yaşıyorsunuz. Bu doğanın bozulmaması lazım. Burada insanların huzur içinde yaşaması lazım. Sizin Şile bezi gibi çok önemli ve değerli bir markanız var. Sadece Şile, İstanbul ve Türkiye için değil, dünyada bilinen bir marka. Bu markanın büyümesi lazım. Burada Şile bezi üzerine bir kooperatifleşme olursa herkes çalışır, üretir ve kazanır. Türkiye'ye de örnek olur." diye konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da Şile'nin kırsalının oldukça geniş olduğunu belirtti. 

"O HİÇ MERAKLANMASIN"

Kılıçdaroğlu, kahve sohbetinin ardından bir gazetecinin, "Sayın Erdoğan'ın bir açıklaması oldu. 'Bu aziz şehrin (İstanbul) bölücü örgütün destekçilerine peşkeş çekilmesine mani olacağız.' Kayyum tartışmaları olurken bu sözü nasıl değerlendiriyorsunuz, bunun bir kayyum göndermesi olduğuna inanıyor musunuz?" şeklindeki sorusuna, "O hiç meraklanmasın. Biz sadece İstanbul'u değil, Türkiye'yi de teröre teslim etmeyeceğiz." şeklinde yanıt verdi.

KAYYUM AÇIKLAMASI

Kılıçdaroğlu, sorunun, "Bu açıklamanın bir kayyum göndermesi olduğuna inanıyor musunuz?" şeklinde tekrarlanması üzerine, "Ona sorun. Beni de eleştiriyor. Beni eleştiriyor ama benimle aynı televizyon ekranına çıkmaya cesaret edemiyor. Niçin? Vatandaşıma özellikle de AK Partili kardeşlerime soruyorum. Ben bu ülkede huzur istiyorum, herkesin rahat yaşayabileceği bir hayat istiyorum. Kavga istemiyorum, siyasette de kavga istemiyorum. Benimle kavga edecekse ağız dalaşına gerek yok. Çağırır beni bir televizyon kanalına, dünya kadar televizyon kanalı var. Çıkarız oraya o bana soruyu sorar, ben ona cevap veririm. Ancak benim de ona soru sorma hakkım olmalı. Kendisi duyar inşallah bunları." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
21
parçalı az bulutlu