Kılıçdaroğlu'ndan çağrı: Vatandaş dertli, bu yıl MTV alınmasın!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yeni tip koronavirüs (Covid-19) sebebiyle Motorlu Taşıtlar Vergisi'nin (MTV) bu sene alınmamasını talep etti. Kılıçdaroğlu, "Vatandaşın derdi var, kanun çıkaralım, varsa böyle dertler süratli şekilde yapalım, hayata geçirelim." dedi.

GÜNDEM 13.05.2020, 17:30 13.05.2020, 17:30
Kılıçdaroğlu'ndan çağrı: Vatandaş dertli, bu yıl MTV alınmasın!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yeni tip koronavirüs (Covid-199 sürecinde işleri olumsuz etkilenen esnaf temsilcileri ile video yöntemiyle görüşmede bulundu. 

Görüşmeye Kırşehir, İzmir, Uşak, Rize, Kars, Kırklareli, Diyarbakır, Muş, Sivas, Kilis ve Manisa Esnaf Odaları Başkanları ile Ayakkabıcılar Federasyonu ve Kasaplar Federasyonu Başkanları katıldı.

Kılıçdaroğlu, esnafın yeni tip koronavirüs (Covid-19) sürecinde "faizsiz kredi, çek-senet, vergi ödemeleri" gibi hususlarda karşılaştığı problemleri dinledi.

Sanatkarların ve esnafların günlük yaşadığını kaydeden CHP lideri, şunları söyledi:

"Meclis açıldığında bir kanun teklifi vereceğiz, bu yıl, 2020 yılı için Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) alınmasın. Koronavirüs sadece bizi değil, dünyayı etkiliyor. Dünyada Meclis'i kapalı olan sadece Türkiye. Fransa, İngiltere, Güney Kore, Japonya, Papua Yeni Gine, Fas, Tunus, Cezayir, Mısır... Hepsinde açık, bizde kapalı. Niye kapalı kardeşim? Vatandaşın derdi var, kanun çıkaralım, varsa böyle dertler süratli şekilde yapalım, hayata geçirelim. Bütün Parlamento'nun bu konuda ortak hareket etmesi lazım."

Yorumlar (0)
13
açık