Kendisini polis olarak tanıtan şahıs 458 bin liralık vurgun yaptı

Isparta’da Kendisini Polis Olarak Tanıtan Dolandırıcıya 458 Bin TL Gönderen Vatandaşın Parası Kurtarıldı

GÜNDEM 04.07.2024, 17:39 05.07.2024, 17:42 Melina Ay
Kendisini polis olarak tanıtan şahıs 458 bin liralık vurgun yaptı

Telefon dolandırıcılığı vakaları ülke genelinde giderek artıyor ve bu tür olaylara karşı yapılan uyarılara rağmen vatandaşlar hala bu tuzaklara düşebiliyor. Son olarak Isparta'da yaşanan bir dolandırıcılık olayında, Y.E. isimli bir vatandaş kendisini polis olarak tanıtan bir kişi tarafından dolandırıldı.

Vatandaşın parası kurtarıldı

Y.E., telefonla kendisini polis olarak tanıtan bir şahıs tarafından arandı ve bu kişi, banka hesaplarından 458 bin TL’yi başka hesaplara transfer etmesini istedi. Dolandırıcının söylediklerine inanan Y.E., belirtilen talimatlara uygun olarak büyük miktarda parayı transfer etti.

Bir süre sonra dolandırıldığını fark eden Y.E. durumu Isparta İl Emniyet Müdürlüğü'ne bildirdi. Emniyet güçleri, yapılan ihbarın ardından hemen harekete geçti ve Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri tarafından kapsamlı bir inceleme başlatıldı.

Polis ekipleri hızla hareket geçerek parayı kurtardı

Emniyet yetkilileri, ilgili banka yetkilileriyle iletişime geçerek paranın transfer edildiği hesaplarda acilen bloke işlemi gerçekleştirdi. Yapılan bu hızlı müdahale sayesinde Y.E.’nin gönderdiği 458 bin TL’lik meblağ, dolandırıcının eline geçmeden kurtarıldı.

Y.E., yaşadığı dolandırıcılık olayından dolayı şikayetçi olurken, polis ekipleri dolandırıcının izini sürme çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Olayın ayrıntıları

Isparta'da yaşanan bu üzücü olay, telefon dolandırıcılarına karşı vatandaşların daha dikkatli olmaları gerektiğini bir kez daha gözler önüne serdi. İçişleri Bakanlığı ve emniyet güçleri tarafından yapılan uyarılar doğrultusunda, bu tür tuzaklara düşmemek için vatandaşların her zaman temkinli olmaları tavsiye ediliyor.

Yorumlar (0)