Kayseri'de provokasyon! Bakan Yerlikaya'dan yeni açıklama

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kayseri'deki provokasyon soruşturmasına ilişkin son bilgileri aktardı.

GÜNDEM 05.07.2024, 13:36 06.07.2024, 17:13 Buse Önder
Kayseri'de provokasyon! Bakan Yerlikaya'dan yeni açıklama

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kayseri'deki taciz iddiası sonrası yaşanan olaylarla ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Yerlikaya, bugün gerçekleştirilen "Türkiye’nin Huzuru-Kayseri" toplantısında konuştu. Kayseri'deki son gelişmeleri değerlendiren Bakan, 30 Haziran'da yaşanan üzücü olayların ardından şehirde meydana gelen eylemlerle ilgili bilgi verdi.

Bu çerçevede, olaylara karışan 855 şüphelinin gözaltına alındığını, bunlardan 13'ünün tutuklandığını ve 145'inin adli kontrol kararıyla serbest bırakıldığını açıkladı. Bakan Yerlikaya, Kayseri'de adli kaydı bulunan 468 şahsın çeşitli suçlardan dolayı yakalandığını belirtti.

189 hesap yöneticisi tespit edildi

Göçmen konusunda sosyal medyada yaşanan provokasyonlar hakkında da bilgi veren Bakan Yerlikaya, Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı'nın koordineli çalışmaları sonucunda Kayseri'deki olaylarla bağlantılı olduğu değerlendirilen 189 hesap yöneticisinin tespit edildiğini duyurdu. Bunlardan 108'inin yakalandığını, 12'sinin tutuklandığını ve işlemleri devam eden 6 şahsın bulunduğunu belirtti.

‘Hukuk dışı hiçbir eyleme müsamaha gösterilmeyecek’

Kayseri'nin misafirperver ve ticaret erbabı bir şehir olduğunu vurgulayan Bakan Yerlikaya, şehrin vatanına, bayrağına ve milli değerlerine bağlılığını vurguladı. Ayrıca, devletin göç yönetimini inanç ve uluslararası hukuka uygun bir şekilde sürdürdüğünü ifade ederek, provokasyonlara karşı dikkatli olunması gerektiğini ve hukuk dışı her türlü eyleme müsamaha gösterilmeyeceğini belirtti.

Son olarak, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Türkiye'nin güçlü güvenlik güçleriyle suç ve suçlularla etkin mücadelesinin devam edeceğini vurguladı.

Yorumlar (0)