Kasapoğlu, gençlerle Sarıkamış programı için yola çıktı

Milli sporcular, sanatçılar ve gençlerle bir araya gelen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Sarıkamış Şehitleri'ni Anma Programı çerçevesinde Sarıkamış Ekspresi ile Ankara Tren Garı'ndan yola çıktı.

GÜNDEM 06.01.2023, 12:01 07.01.2023, 15:00 Merve Yüksel
Kasapoğlu, gençlerle Sarıkamış programı için yola çıktı

Sarıkamış Şehitleri'ni Anma Programı kapsamında gençlerle Ankara Tren Garı’nda bir araya gelen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Sarıkamış Harekatı'nın 108. senesinde ecdadımız, şehitlerimizin yolunda gitmeye devam edeceğiz” dedi.

“Ecdadımızın peşinden gideceğiz”

Her yıl Sarıkamış’ta yürüyüşlerin gerçekleştiğini ifade eden Kasapoğlu, "Gençlerimizle beraber bu ruhu sonsuza kadar en diri haliyle götürmek istiyoruz. Her sene nasıl gençlerimizle bir araya gelerek İnebolu, Çanakkale, Zafertepe ve Dumlupınar'da ecdadımızı anıyorsak, Sarıkamış'ta da onların peşinde her sene yürüyüşümüzü gerçekleştiriyoruz” şeklinde konuştu.

“Unutulmaz anlar yaşayacağız”

Yozgat, Kayseri, Sivas, Erzincan, Erzurum üzerinden geçerek Kars Sarıkamış'a ulaşacaklarını aktaran Kasapoğlu, "Tarih dersleri ve kültür sohbetleri ile kültürlü ve keyifli bir yolculuk yağacağız. Ben inanıyorum ki burada bulunanların aklında unutulmaz anlar bırakacak. Sosyal medyadan gençlerimizle ve basın mensubu arkadaşlarımızla yolculuğa çıkacağız. Yarından itibaren Sarıkamış'ta bazı programlarımızı gerçekleştireceğiz. Pazar günü ise yürüyüşümüzü yapacağız" dedi.

Yorumlar (0)