Kasapoğlu: 17 bin 504 vatandaşımız yurtlardan ayrıldı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, karantina süresi dolan 17 bin 504 vatandaşın yurtlardan ayrıldığını açıkladı.

GÜNDEM 11.04.2020, 12:02 11.04.2020, 12:40
Kasapoğlu: 17 bin 504 vatandaşımız yurtlardan ayrıldı

Bakan Kasapoğlu yaptığı açıklamada, Covid-19 önlemleri çerçevesinde yurt dışından gelen 13 bin 968 vatandaşın 63 ildeki yurtlarda misafir edildiğini açıkladı.

14 günlük karantina süresini dolduran vatandaşın ise yurtlardan ayrıldığını açıklayan Kasapoğlu,  "Bu kritik süreci toplum olarak en müspet şekilde atlatacağımıza inanıyorum. Yurtlarımızdaki çalışma arkadaşlarıma bu süreçteki gayretleri, fedakarlıkları nedeniyle teşekkür ediyorum. Misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlama noktasında hummalı bir çalışma yürütüyoruz." şeklinde konuştu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı yurtların, en iyi şekilde hizmet verdiğini hatırlatarak, "Yurtlarımızda 14 günlük karantina sürelerini tamamlayarak ayrılan vatandaşlarımıza sağlıklı ve huzur dolu günler diliyorum. Onların bu süreyi en iyi şekilde geçirmeleri adına elimizden gelen bütün gayreti gösterdiğimizi özellikle belirtmek istiyorum. Bu anlamda bütün çalışma arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Yurtlarımızda gözlem altında tutulan vatandaşlarımızın her birinin karantina kuralları gereği ayrı odalarda kaldıklarını bir kez daha özellikle belirtmek istiyorum. Her şey misafirlerimizin sağlığı ve huzuru için. Bu anlamda en yakın zamanda sağlıklı bir şekilde misafirlerimizi uğurlamayı ümit ediyorum." ifadelerini kullandı.


 

Yorumlar (0)
22
parçalı bulutlu