KARTEL-2 Operasyonu: Hırvat uyuşturucu baronu, Üsküdar'da yakalandı!

Interpol tarafından Kırmızı bültenle aranan Hırvatistan uyruklu kartel lideri Nenad Petrak'ı yakalamak için KARTEL-2 Operasyonu yapıldı. 9 ülkede kolu olan zehir taciri, Üsküdar'da yakayı ele verdi.

GÜNDEM 18.11.2023, 09:39 20.11.2023, 09:32 Hakan Öksüz
KARTEL-2 Operasyonu: Hırvat uyuşturucu baronu, Üsküdar'da yakalandı!

Yurt genelinde organize suç örgütlerine karşı yapılan operasyonlar sürüyor. Bir operasyon da Hırvatistan uyruklu Nenad Petrak adlı uluslararası uyuşturucu kartelinin liderine yapıldı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, operasyona dair bilgileri sosyal medya hesabından paylaştı.

Kırmızı bültenle aranıyordu

Kırmızı bültenle aranan Hırvatistan uyruklu kartel lideri Nenad Petrak, İstanbul'un Üsküdar ilçesinde yakayı ele verdi. Interpol tarafından hakkında kırmızı bülten ile yakalama kararı çıkartılan Nenad Petrak'ın, "kasten adam öldürme" suçundan arandığı kaydedildi.

Güney Amerika'dan alınan uyuşturucuyu, Avrupa'ya dağıtıyordu

Nenad Petrak'ın lideri olduğu kartelin, Güney Amerika'dan alınan uyuşturucunun Avrupa'ya sevkiyatını gerçekleştirdiği belirtildi. Hırvatistan Yolsuzluk ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesinin (USKOK) yayımladığı bir raporda, Nenad Petrak'ın 9 ülkede kolu olduğu aktarıldı.

Üsküdar'da yakalandı

Bakan Yerlikaya, takibe alınan zehir taciri Nenad Petrak'ın Üsküdar'da olduğunun belirlendiğini, KARTEL-2 Operasyonu için düğmeye basıldığını bildirdi. İstanbul Özel Harekat Şube Müdürlüğünün de katıldığı operasyonda Nenad Petrak'ın yakalandığı kaydedildi.

Yorumlar (0)