Kapadokya’da 29 Ekim güneşi, Türk bayrağı ve Atatürk posteriyle doğdu 

Doğası ve kültürel zenginlikleriyle adeta turizm merkezi olan Kapadokya’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Atatürk posterli ve Türk bayraklı uçuşla başladı. 

GÜNDEM 29.10.2021, 11:28 30.10.2021, 09:03
Kapadokya’da 29 Ekim güneşi, Türk bayrağı ve Atatürk posteriyle doğdu 

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki peribacaları ve doğal kaynak oluşumlarıyla bezeli olan vadileri, yer altı yerleşim yerleri, kayadan oyma tarihi manastırları ve tur etkinlikleriyle bilinen Kapadokya’da 29 Ekim gün doğumu, balon uçuşlarıyla başladı. Atatürk posteri ve Türk bayrağı taşıyan balonları uçuran görevliler, sıcak hava balonlarıyla gökyüzü şenliğine imza attı. Cumhuriyet Bayramı’nı kendi tarzına göre kutlayan Kapadokya’da yerli ve yabancı turistler, Göreme ve Çavuşin’deki görsel şölene seyirci olmak için sabahın erken saatlerinde bölgeye akın etti. Gün doğumu, Türk bayrağının kızıllığıyla dans etti 

Yerli ve yabancı turistleri taşıyan sıcak hava balonları, gün doğumunun ardından vadiye indi. Vatandaşlar, balonlarla fotoğraf çekilerek o anları ölümsüzleştirdi. Vadideki balonlar, her milli bayramda Atatürk posteri ve Türk bayrağı ile çeşitli gösterilere imza atıyorlar. 

Yorumlar (0)