Kadri Gürsel tahliye edildi

2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılan gazeteci Kadri Gürsel'in, şartlı tahliye kapsamında tahliye edilmesi kararı verildi.

Kadri Gürsel tahliye edildi

Eski Cumhuriyet gazetesi yönetici ve yazarlarının yargılandığı davada "silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte yardım etme" suçundan2 yıl 6 ay hapis cezası verilen Kadri gazeteci Gürsel, kalan cezasını şartlı tahliye tedbiri altında geçirme isteğiyle Metris 1 No'lu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na başvuru yaptı. 

Başvuruyu değerlendiren Bakırköy İnfaz Hakimliği, Gürsel'in isteğini kabul etti.

Gürsel'in koşullu salıverilme tarihi olan 15 Mayıs 2020'ye kadar olan kısmını, "kamuya yararlı bir işte ücretsiz olarak çalıştırılması, bir konut veya bölgede denetim ve gözetim altında bulundurulması, belirlenen yer veya bölgelere gitmemesi, belirlenen programlara katılması" yükümlülüklerinden bir ya da birden fazlasına tabi tutulmasına hükmedildi.

Kadri Gürsel, işlemlerden sonra ceza infaz kurumundan tahliye edilecek.

Gazeteci Kadri Gürsel, hakkında kararın onanmasıyla birlikte İstanbul Adalet Sarayı'na gelerek teslim olmuştu.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2019, 21:58

Hakan Öksüz

Hakan Öksüz 1992 yılında Trabzon’da dünyaya geldi. İlköğrenimini ve ortaöğrenimini Trabzon’da yaptı. Gazi Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümünden 2014 yılında mezun oldu. Anadolu Ajansında muhabir olarak çalıştı. Daha sonra bir internet haber portalında editör olarak görev aldı. Öksüz, 2018 yılından bu yana Habernediyor.com’da editör olarak görev yapıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER