Kaçakçılardan yılbaşı hazırlığı: Tam 24 ton…

2020'ye girilmesine haftalar kala eğlence sektöründen önce hazırlıklara başlayan kaçakçılar, yılbaşı öncesi piyasaya büyük miktarda sahte alkol sürmeye hazırlanırken polise yakalandı.

GÜNDEM 05.12.2019, 07:33 05.12.2019, 08:02 Hülya İlgin
Kaçakçılardan yılbaşı hazırlığı: Tam 24 ton…

Başkent Ankara'da bir depoya düzenlenen baskında, sahte içki üretiminde kullanılan 24 ton etil alkol ile sahte alkol yapımında kullanılan çok sayıda malzeme ele geçirildi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, Yenimahalle ilçesinde ''merdiven altı'' şeklinde tabir edilen bir depoda hijyenik olmayan koşullarda ve insan sağlığına normalinden çok daha fazla zararlı olan sahte içki üretildiğini belirledi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler depoya yaptığı baskında, sahte içki üretiminde kullanılan çok sayıda malzeme ile 24 ton etil alkol ele geçirildi.

Plastik su depoları içinde tutulan etil alkol ile diğer malzemelerin, yılbaşı öncesi piyasaya sürülmek üzere sahte içki üretiminde kullanıldığı ve bu yolla tnlarca sahte içkiyi piyasaya sürme hazırlığında olunduğunu tespit etti.

Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplei tarafından operasyonda gözaltına alınan B.Ç. ve Ö.A'nın, Ankara Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği belirtildi.

Yorumlar (0)
-5°
parçalı bulutlu