JÖH'ten silah kaçakçılarına operasyon

Jandarma ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda çok sayıda tabanca ve av tüfeği ele geçirildi.

GÜNDEM 17.12.2019, 08:49 17.12.2019, 08:49
JÖH'ten silah kaçakçılarına operasyon

Bursa ve İstanbul'da kaçak silah ticareti yaptıkları öne sürülen 9 şüpheli, jandarma ekiplerinin operasyonuyla gözaltına alındı.

Edinilen bilgilere göre, Bursa İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, "yasa dışı yollardan temin ettikleri silahları piyasaya süren, silah tamir atölyesinde imalat ve gizleme yapan ayrıca kurusıkı tabancaların namlularını açarak normal tabanca haline getirdikleri" belirlenen şüphelilerin yakalanmasına yönelik çalışma ve ardından operasyon başlattı.

Jandarma ekipleri, eylül ayından bu yana yürüttükleri teknik ve fiziki takibin ardından 13 şüpheliyi belirledi. 13 zanlının tespit edilen Yıldırım, Gürsu, Nilüfer, Osmangazi ve Karacabey ilçeleri ile İstanbul'daki adreslerine eş zamanlı operasyon gerçekleştirdi.

Jandarma Özel Harekat (JÖH) Tabur Komutanlığı ekiplerinin de destek verdiği operasyonda 28 tabanca,15 av tüfeği, bin 87 tabanca mermisi, bin 227 av tüfeği mermisi, 2 el telsizi ile susturucu ve muhtelif tabanca parçaları ele geçirildi.

Operasyon kapsamında şüphelilerden G.K, H.K, S.A, E.K, G.Ö, A.Ö, A.K, E.E. ve K.S'yi gözaltına alan Jandarma Özel Harekat (JÖH) ve jandarma ekipleri, B.K. ve Y.D'nin yakalanması için çalışmalarına devam ediyor.

Yorumlar (0)
32
parçalı az bulutlu