İYİ Parti, müstakil siyasete yöneldi: İttifaksız çalışmalar başladı

İYİ  Parti, Mart 2024'te gerçekleştirilmesi planlanan yerel seçimler için çalışmalarına devam ediyor. Hazırlıklar, ittifak ve iş birliğinden bağımsız şekilde sürüyor. İyi Parti tabanında, "bedeli her ne olursa olsun seçime yalnız girilmesi" konusunda görüş dile getirildiği belirtildi.

GÜNDEM 03.08.2023, 10:25 03.08.2023, 10:36 Özgü Kübra
İYİ Parti, müstakil siyasete yöneldi: İttifaksız çalışmalar başladı

İYİ Parti'de yerel seçim hazırlıkları başladı. Parti, çalışmalarına herhangi bir ittifaktan bağımsız şekilde 81 kentte aday çıkarılması çerçevesinde devam ediyor.

Akşener, "müstakil siyaset" istiyor

Parti kulislerinde ise Genel Başkan Meral Akşener'in yerel seçim sürecinde "müstakil siyaset" yürütmek istediği ifade ediliyor. Parti içinde de "yola yalnız devam edilmesi" yönünde fikirlerin öne çıktığı belirtiliyor.

‘‘Parti tabanı hiçbir oluşum içinde olmak istemiyor’’

Konuya ilişkin değerlendireme yapan Teşkilat Başkanı Buğra Kavuncu ise "Teşkilatlardan aldığım izlenimimi söyleyeyim. Müstakil, tek, bedeli her ne olursa olsun hiçbir oluşum içinde bulunmadan yerel seçimlere katılma arzusu partinin tabanında oldukça yüksek" ifadelerini kullandı.

‘‘Saha çalışmalarına devam ediliyor’’

Yerel seçime giden süreçte İyi Parti, saha çalışmalarına şimdiden ağırlık vermiş durumda. Teşkilat Başkanı Kavuncu, seçim kapsamında teşkilatları ziyaret etmeye devam ediyor. Ziyaretlerde hem taban seçmenin hem de teşkilatların tavsiyeleri ve istekleri raporlanıyor.

Görüşmeler sırasında edinilen izlenimler, parti tabanının da seçim iş birliğine sıcak bakmadığı şeklinde. Partililerin, "bedeli her ne olursa olsun" yerel seçime herhangi bir ittifaka dahil olmadan gidilmesini istediği belirtiliyor.

Akşener, yeniden sahaya inecek

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in ağustos ayı sonunda yerel seçim çalışmaları için yeniden sahaya inmesi planlanıyor. Afyonkarahisar ziyareti ile başlayacak olan programın bölge toplantılarıyla devam edeceği tahmin ediliyor.

Yorumlar (0)