İsveç'ten getirilen korona hastasının ağabeyi: Bakan Koca ile akraba değiliz!

İsveç'te yeni tip koronavirüs (Covid-19) testi pozitif çıkan ancak tedavi edilmemesi nedeniyle Türkiye'ye getirilen Emrullah Gülüşken'in ağabeyi Fevzi Gülüşken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın akrabaları olduğuna yönelik iddialara ilişkin, "Hiçbir akrabalığımız yoktur kendisiyle, kimliğimizi gösterebiliriz. Söylenenlerin hepsi yalan." dedi. 

GÜNDEM 29.04.2020, 15:26
İsveç'ten getirilen korona hastasının ağabeyi: Bakan Koca ile akraba değiliz!

İsveç'te yeni tip koronavirüs (Covid-19) testi pozitif çıkan ancak tedavi edilmeyerek evine gönderilen Emrullah Gülüşken, ambulans uçakla Türkiye'ye getirildi.

Emrullah Gülüşken, Ankara'da tedavi edileceği hastaneye nakledildi.

Bunun üzerine Emrullah Gülüşken'in, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın akrabası olduğuna yönelik iddialar ortaya atıldı. 

Emrullah Gülüşken'in ağabeyi Fevzi Gülüşken, söz konusu iddiaların doğru olmadığını belirterek, şunları söyledi:

"14 günü geçti bu hastalıkla mücadele ediyor. Çocuğu koronavirüs olduktan sonra kendisi virüsü kaptı. İsveç hastanelerine kaldırdılar, kontrol ettiler. Bu hastalık çıkınca 2 saat sonra kızını aramışlar, 'gelin babanızı eve götürün' demişler. Çocukları beni aradılar ve ne yapmaları gerektiğini sordular. Biz de konsolosluğu aramalarını söyledik. Bundan sonra kızı bir konuşma yaptı sosyal medyada. Ardından Allah razı olsun Cumhurbaşkanımızdan, Sağlık Bakanımızdan ve sağlık personellerinden. Bu hizmeti yaptıkları için hepsinden Allah razı olsun. Devletimize, hükümetimize, bayrağımıza Allah zeval vermesin."

"İcap ederse kimliğimizi gösterebiliriz"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile akrabalık ilişkilerinin olmadığını kaydeden Fevzi Gülüşken, "Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile hiçbir akrabalığımız yoktur. İcap ederse kimliğimizi gösterebiliriz. Biz Batman’ın Gercüş ilçesine bağlı Kayapınar mahallesindeniz. Başka bir yerden değiliz, ne Konyalıyız ne İstanbulluyuz ne de başka bir memleketteniz, biz buralıyız. Söylenenlerin hepsi yalan. Bütün Avrupa ve Asya’yı gezdim, bizim Türkiye gibi ülke, hükümetimiz gibi bir hükümet yok. Dünya yaratıldığından şimdiye kadar bizim ülkemize Recep Tayyip Erdoğan gibi kimse gelmedi ve gelmeyecek. Allah razı olsun, Allah başımızdan eksik etmesin. Devletimize, Sağlık Bakanlığı'na yaptıkları her şey için çok teşekkür ediyorum." dedi.

Yorumlar (0)
24
açık