İsveç'ten ambulans uçakla getirilen Türk vatandaşı taburcu oldu!

İsveç'te yeni tip koronavirüs (Covid-19) testi pozitif çıkan ancak tedavi edilmemesi nedeniyle Türkiye'ye getirilen Emrullah Gülüşken'in iyileşerek taburcu olduğu öğrenildi. 

GÜNDEM 12.05.2020, 09:35
İsveç'ten ambulans uçakla getirilen Türk vatandaşı taburcu oldu!

İsveç'te yeni tip koronavirüs (Covid-19) testi pozitif çıkan ancak tedavi edilmeyerek evine gönderilen Emrullah Gülüşken, 3 çocuğuyla beraber ambulans uçakla Türkiye'ye getirilmişti. 

Emrullah Gülüşken, Ankara Şehir Hastanesi'nde tedavi altına alınmıştı.

Yoğun bakıma alınan Gülüşken, sağlık durumunun iyiye gitmesinin ardından servise alınarak takip edilmeye başlanmıştı. 

Gülüşken, serviste gördüğü tedavi sonrası yeni tip koronavirüsü (Covid-19) yenmeyi başardı.

Diyabet değerleri normale dönen Gülüşken, Ankara Şehir Hastanesi'nden iyileşerek taburcu edildi. 

"Türkiye'de daha güvende olacağını ve iyi bakılacağını biliyorum"

Emrullah Gülüşken'in kızı Leyla Gülüşken, babasının ambulans uçağa bindirilmesinin ardından yaptığı açıklamada, "Şu an babamın sağlık durumundan dolayı üzgün hissediyorum ancak bir yandan da içim rahat çünkü ülkeme götürülüyor, emin ellerde. Türkiye'de daha güvende olacağını ve iyi bakılacağını biliyorum, o yüzden mutluyum." ifadelerini kullanmıştı. 

"Tek bir devlet bunu yapabilirdi, o da kendini gösterdi"

Twitter'da paylaşım yaptıktan sonra seslerinin duyulduğunu belirten Leyla Gülüşken, hemen ardından Türk makamları ile temasa geçtiklerini aktarmıştı. 

Gülüşken, "İnsanlar tweetimizi gördü, sesimiz duyuldu. Sesimizi duyurduk. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca duruma el koydu. Onlara da çok teşekkür ediyorum. Onlar olmasaydı babam bu şekilde Türkiye'ye götürülüyor olmazdı. Hiçbir devletin bunu yapabileceğini düşünmüyorum. Tek bir devlet bunu yapabilirdi, o da kendini gösterdi, o devlet Türkiye." demişti.

Yorumlar (0)
13
açık