İstanbul’da ulaşıma seçim ayarı

İstanbul'da Marmaray ve metro seferleri, bugün gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı ve 28'inci Dönem Milletvekili Seçimleri sebebiyle pazar gününü pazartesiye bağlayan gece saat 02.00'ye kadar esnetildi.

GÜNDEM 14.05.2023, 09:46 14.05.2023, 21:59 Merve Yüksel
İstanbul’da ulaşıma seçim ayarı

Türkiye, meclis üyelerini ve cumhurbaşkanını seçmek üzere bugün sandık başına gidiyor. Bu kapsamda, İstanbul’da Marmaray ve metro seferlerine seçim gecesi için düzenlemeye gidildi.

Sefer saati uzatılan hatlar

Metro İstanbul’dan gerçekleştirilen bilgilendirmede, “Cumhurbaşkanlığı ve 28. dönem milletvekili seçimleri sebebiyle Pazar’ı Pazartesi’ye bağlayan gece belirtilen hatlarımızda gerçekleştirilecek seferler saat 02.00'ye kadar esnetilmiştir” denildi.

Seferlerin uzatıldığı hatlar ise şu şekilde: “M1A Yenikapı-Atatürk Havalimanı Metro Hattı M1B Yenikapı-Kirazlı Metro Hattı M2 Yenikapı-Hacıosman Metro Hattı M3 Kirazlı-Kayaşehir Merkez Metro Hattı M4 Kadıköy-Sabiha Gökçen Havalimanı Metro Hattı M5 Üsküdar-Çekmeköy Metro Hattı M6 Levent-Boğaziçi Ü./Hisarüstü Metro Hattı M7 Yıldız-Mahmutbey Metro Hattı M9 Bahariye-Olimpiyat Metro Hattı T1 Kabataş-Bağcılar Tramvay Hattı T4 Topkapı-Mescid-i Selam Tramvay Hattı T5 Cibali-Alibeyköy Cep Otogarı Tramvay Hattı F1 Taksim-Kabataş füniküler Füniküler Hattı.”

Seçimler sebebiyle İstanbul’da düzenlenecek Marmaray seferleri de saat 02.00'ye kadar devam edecek.

Yorumlar (0)