İstanbul Valisi Gül ev ve iş yerini su bastığını duyurdu: Şile’de okullar tatil edildi

Bugün İstanbul'u etkisi altına alan fırtına ve şiddetli yağış ile ilgili açıklama yapan İstanbul Valisi Davut Gül, İstanbul’da 210 civarında ev ve iş yerini su bastığını duyurdu. Vali Gül, Şile’de eğitim ve öğretime ara verildiğini ifade etti.

GÜNDEM 19.11.2023, 16:33 19.11.2023, 16:37 Şeyda Gül
İstanbul Valisi Gül ev ve iş yerini su bastığını duyurdu: Şile’de okullar tatil edildi

İstanbul Valisi Davut Gül, katıldığı canlı yayında İstanbul'u etkisi altına alan fırtına ve şiddetli yağışlara ilişkin bilgi verdi. İstanbullun genelinde su basan toplam ev ve iş yeri sayısı 210 civarında olduğunu ve 5 teknenin zarar gördüğünü açıklayan Vali Gül, AFAD'ın koordinesinde hasar tespiti yapmaya devam ettiklerini vurguladı. Hasar tespitlerini ivedi şekilde çıkartacaklarını vurgulayan Vali Gül, “Vatandaşımıza bu açıdan vereceğimiz destekleri vermeye çalışacağız” dedi.

Vali Gül saat vererek uyardı

Akşam 21.00 - 22.00'a kadar yağışın şiddetli bir şekilde devam edeceğini meteorolojik tahminlerin söylediğine dikkat çeken Vali Gül, bundan sonrada sabaha kadar etkisini azaltarak devam edeceğini belirtti. Duyarlı olmakta fayda olduğunun altını çizen Vali Gül, “Vatandaşlarımız bu gece duyarlı olmalıdır” ifadelerini kullandı.

İstanbul Şile'de yarın okullar tatil

İstanbul Şile'de yarın ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiğini duyuran İstanbul Valisi Gül, “Hamile, engelli ve kronik hastalığı bulunan kamu personeli de 1 gün idari izinli sayılacak” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)