İstanbul Valisi duyurdu: "Bu araçların geçişine izin yok!"

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, kar yağışının etkisini hissettirdiği İstanbul’da, zorunlu olmadığı sürece trafiğe çıkmamaları konusunda vatandaşları uyardı. Öte yandan Vali Yerlikaya, "İkinci bir duyuru yapılana kadar İstanbul’daki kamyon ve tırların trafiğe çıkışlarına müsaade edilmeyecektir." açıklamasını yaptı.

GÜNDEM 11.03.2022, 08:35 11.03.2022, 17:45 Ömer Aksan
İstanbul Valisi duyurdu: "Bu araçların geçişine izin yok!"

İstanbul’da başlayan şiddetli kar yağışının ardından İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, sosyal medya üzerinden bir paylaşım yaptı. 

“Toplu taşımayı tercih edelim”

Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yapan Vali Yerlikaya, “Yoğun kar yağışı sebebiyle zorunlu olmadığı sürece trafiğe lütfen çıkmayalım. Ulaşım konusunda toplu taşımayı tercih edelim. Araçlarınızda kış lastiği mutlaka olsun. 112 Acil Çağrı Merkezimiz gün boyunca hizmetinizde.” açıklamasını yaptı.

“Tır ve kamyonlara izin verilmeyecek”

Ayrıca Vali Yerlikaya, sosyal medyadan "KarlaMücadele" etiketiyle bir paylaşım daha yaptı ve şunları söyledi:

“Buzlanma ve kuvvetli kar yağışı sebebiyle Trakya ve Anadolu istikametlerinden İstanbul'a doğru seyahat eden kamyon ve tırların kentimize girişi durdurulmuştur. İkinci bir duyuru yapılana kadar İstanbul’daki kamyon ve tırların trafiğe çıkışlarına müsaade edilmeyecektir. Hareket halinde olan bu araçların, en yakın otoyol hizmet tesisleri ve park alanlarında beklemeleri gerekmektedir."

Yorumlar (0)
13
açık