İstanbul Maltepe Belediyesi’ne “rüşvet” operasyonu

Maltepe Belediyesi’nde içlerinde kamu personellerinin de bulunduğu 18 kişi adına rüşvet iddiasıyla gözaltı kararı verildi.

GÜNDEM 20.05.2022, 10:17 20.05.2022, 13:37 Merve Yüksel
İstanbul Maltepe Belediyesi’ne “rüşvet” operasyonu

Geçtiğimiz haftalarda İstanbul merkezli 5 şehirde düzenlenen rüşvet operasyonunun sonrasında, bir soruşturma da Maltepe Belediyesi’ne gerçekleştirildi.

10’u kamu personeli olmak üzere 18 kişiye gözaltı

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından planlanan ve Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü birimlerinin sürdürdüğü soruşturma çerçevesinde, 'resmi evrakta sahtecilik', 'aracı olmak' ve ‘örgütlü olarak rüşvet vermek, almak' suçlarından Maltepe Belediyesi'ne operasyon gerçekleştirildi. Düzenlenen eş zamanlı operasyonda üst yönetim personelleri ve zabıtaların da içlerinde bulunduğu 10’u kamu çalışanı toplamda 18 kişi gözaltına alındı.

Bazı kişilerin araması devam ediyor

Suçun gerçekleştirildiği zaman diliminde Maltepe Belediyesinde başkan yardımcılığı görevini yapan 2 şahıs ve özel kalem müdürü vazifesini sağlayan bir kişinin de yakalanması için İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü birimleri eş zamanlı operasyonlar başlattı.

Sürdürülen operasyon çerçevesinde şüphelilerin çoğunluğunun gözaltına alındığı, ikametlerdeki aramaların ise devam ettiği bildirildi.

Yorumlar (0)
22
kapalı