İstanbul Eczacılar Odası Başkanı: Bu tempoda maske dağıtamayız!

İstanbul Eczacılar Odası Başkanı Zafer Cenap Sarıalioğlu, İstanbul'da 10 günde 13 milyon adet ücretsiz maske dağıtımı gerçekleştirdiklerini belirterek, "Eczanelerde bu tempoda maske dağıtmamız sürdürülebilir gibi durmuyor. Belediyeler ve muhtarlıklar devreye girmeli." ifadelerini kullandı. 

GÜNDEM 21.04.2020, 17:13 21.04.2020, 17:15
İstanbul Eczacılar Odası Başkanı: Bu tempoda maske dağıtamayız!

İstanbul Eczacılar Odası Başkanı Zafer Cenap Sarıalioğlu, yeni tip koronavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında devlet tarafından vatandaşa verilen ücretsiz maskelerin dağıtımına ilişkin yeni bilgiler paylaştı. 

Sarıalioğlu, "Geçen hafta sonundan itibaren, yaklaşık 10 gündür maske dağıtmaya devam ediyoruz. İstanbul’da şimdiye kadar yaklaşık 13 milyon maske dağıttık. 20-65 yaş grubunda olup kronik rahatsızlığı olanlar da evden çıkamadıkları için maske alamıyorlar." ifadelerini 

"TC vatandaşı olmayan kişilere maske veremiyoruz"

Sağlık Bakanlığının 20-65 yaş arası vatandaşlara ücretsiz maske dağıttığını hatırlatan Sarıalioğlu, "20-65 yaş dışında kalan ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan kişilerin maske taleplerini karşılayamıyoruz." dedi. 

"İlaç hizmetimizi, danışmanlık hizmetimizi veremez olduk"

Sarıalioğlu, eczanelerin maske dağıtımı hariç rutin işlerini yapamaz duruma geldiğine dikkat çekerek, şunları söyledi:

"Ancak bu dayanabilir bir tempo değil. Bu tempoda maske dağıtmamız sürdürülebilir gibi durmuyor. Eczanelerimizde maske dağıtımı dışında rutin işlerimizi yapamaz olduk. İlaç hizmetimizi, danışmanlık hizmetimizi veremez olduk. Bizim talebimiz belediyelerin ve muhtarlıkların da devreye girmesi. Maske dağıtımını birkaç elden yapmamız gerekiyor. Yeni düzenlemelere ihtiyacımız var."
 

Yorumlar (0)
21
açık