İstanbul'da DHKP/C operasyonu: 7 gözaltı

İstanbul'da terör örgütü DHKP/C'ye yönelik operasyon düzenlendi. Operasyonda İçişleri Bakanlığının aranan teröristler listesinde 'gri' kategoride yer alan ve örgütün sözde Türkiye Komitesi Sorumlusu Kamile Kayır ile birlikte 7 kişi gözaltına alındı.

GÜNDEM 20.06.2019, 14:24 20.06.2019, 14:44 Banu Fırıncılar
İstanbul'da DHKP/C operasyonu: 7 gözaltı

İstanbul'da terör örgütü DHKP/C'ye yönelik operasyon düzenlendi. İçişleri Bakanlığının aranan teröristler listesinde 'gri' kategoride yer alan ve örgütün sözde Türkiye Komitesi Sorumlusu olan Kamile Kayır ile birlikte 7 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından DHKP/C'nin talimatları doğrultusunda hareket ettiği belirlenen Halkın Hukuk Bürosu avukatlarına yönelik çalışmaya başlatıldı. 

Söz konusu soruşturma kapsamında Kağıthane'de bir örgüt hücresine gerçekleştirilen operasyonda, İçişleri Bakanlığının aranan teröristler listesinde 'gri' kategoride yer alan ve örgütün sözde Türkiye Komitesi Sorumlusu olan 'Derya' kod adlı Kamile Kayır ile avukatlar Ayşegül Çağatay, Nadide Özdemir, Görkem Ağdede, Ebru Timtik, Özkan Aslan ve hukuk bürosunda sekreter olan Gülser Sarıgül gözaltına alındı.

Adreste yapılan aramalarda, çok sayıda örgütsel doküman ve dijital malzeme el konuldu.

Şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Yorumlar (0)
açık