İstanbul'da bazı yollar trafiğe kapatılacak

İstanbul Valiliği, İstanbul Bisiklet Turu etkinliği sebebiyle yarın (1 Ekim) trafiğe kapatılacak olan yollar ve alternatif güzergahlar ile ilgili detayları duyurdu.

GÜNDEM 30.09.2023, 18:55 02.10.2023, 09:29 topcu
İstanbul'da bazı yollar trafiğe kapatılacak

Valilik tarafından gerçekleştirilen açıklama doğrultusunda, Türkiye Bisiklet Federasyonu ve UCI (Dünya Bisiklet Birliği) organizasyonunda düzenlenecek İstanbul Bisiklet Turu etkinliği sebebiyle trafiğe kapatılacak olan yollar ve alternatif güzergahlar belli oldu.

Bu çerçevede, Reşadiye Caddesi, Ağırkapı Caddesi, Şadırvan Sokağı ve İshakpaşa Caddesi ile buralara çıkan bütün cadde ve sokaklar, Kennedy Caddesi Sirkeci meydan ile Kennedy Caddesi Samatya varyant arası ve bu istikamete çıkan bütün cadde ve sokaklar, Ragıp Gümüşpala Caddesi Cemil Birsel Caddesi kavşağı itibarıyla Sirkeci yönü ve bu yöne çıkan bütün cadde ve sokaklar, Galata Köprüsü Beyoğlu yönü ve bu yöne çıkan bütün cadde ve sokaklar, 08.00 itibarıyla trafiğe kapatılacak.

Bahse konu güzergahlara alternatif olarak Cemil Birsel Caddesi ile Ragıp Gümüşpala Caddesi Balat yönü kullanılabilecek.

Dolmabahçe Caddesi, Meclis-i Mebusan Caddesi ve Kemeraltı Caddesi Beşiktaş yönünde; 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Beşiktaş Caddesi yönünde 08.30'dan itibaren trafik akışı olmayacak.

Söz konusu caddeleri kullanmak isteyenler TEM Otoyolu bağlantı yolları, Piyalepaşa Bulvarı, Büyükdere Caddesi, Bahriye Caddesi, Turabi Baba Caddesi, Evliya Çelebi Caddesi, Refik Saydam Caddesi ve Atatürk Köprüsü'ne yönlendirilecek.

Saat 10.00'dan itibaren güney Zincirlikuyu ayrımında, güney O-1 kara yolu üzerinden 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne gelen akım tümüyle kesilerek Balmumcu-Büyükdere/Sarıyer-Levent ayrımına yönlendirilecek.Anadolu Yakası'nda da bazı yollar trafiğe kapatılacak

Anadolu Yakası'nın Maltepe, Kadıköy ve Üsküdar ilçelerinde de bazı yollarda saat 08.00'den itibaren trafik akışı olmayacak. 

Bu doğrultuda, Üsküdar'da Tophanelioğlu Caddesi D-100 kara yolundan güney yola katılım, Mahir İz Caddesi Altunizade Köprüsü üzerindeki D-100 kara yolundan güney yola katılım, Kuşbakışı Caddesi Petrol-İş yönünden D-100 kara yolu güney katılım ve Kısıklı Caddesi Altunizade Köprüsü üzerindeki D-100 kara yolundan güney yola katılım araç trafiğine kapatılacak. 

Kadıköy'de Uzunçayır Köprülü Kavşağı Kadıköy ile Uzunçayır O-1 Bağlantı Yolu Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Spor Kompleksi yönü, Bağdat Caddesi, Çetin Emeç Bulvarı, Operatör Cemil Topuzlu Caddesi, Ahmet Mithat Efendi Caddesi, Fener Kalamış Caddesi ve Taşköprü Caddesi trafiğe kapatılacak.

Maltepe'de ise Turgut Özal Bulvarı Kadıköy yönü İdealtepe Büyükyalı Caddesi'nden Bağdat Caddesi girişine değin olan bölümde trafik akışı olmayacak.

Üsküdar yönünü kullanacak olanlar Nuhkuyusu Caddesi'ni, D-100 kara yolunun üzerinden Kadıköy yönünü kullanacak olanlar Göztepe Köprüsü'nü; Turgut Özal Bulvarı, Bağdat Caddesi, Çetin Emeç Bulvarı, Operatör Cemil Topuzlu Caddesi, Ahmet Mithat Efendi Caddesi ve Taşköprü Caddesi'ni kullanacak olan sürücüler D-100 kara yolu ve Fahrettin Kerim Gökay Caddesi'ni alternatif güzergah olacak kullanabilecek. Büyükyalı Caddesi üzerinden gelen akım ise Turgut Özal Bulvarı'na yönlendirilecek.

Yarışın tamamlanacağı 12.30'a değin kademeli olarak trafik normale dönecek. 

Valilik açıklamasına buradan ulaşabilirsiniz. 

Yorumlar (0)