İsrail, Hakan Fidan'ı hedef gösterdi

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’ya yakınlığıyla bilinen İsrail gazetesi, Hakan Fidan’ı hedef gösterdi. İsrail’in Makor Rishon gazetesi, "Şimdi Kasım Süleymani, yerin üç arşın altında yattığına göre, onun ikizi olan Türk İstihbarat Servisi (MİT) Başkanı Hakan Fidan’ın komplolarına odaklanma zamanı geldi." diye yazdı.

GÜNDEM 28.01.2020, 12:54 Hülya İlgin
İsrail, Hakan Fidan'ı hedef gösterdi

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’ya yakınlığıyla bilinen İsrail merkezli Makor Rishon gazetesi, MİT (Milli İstihbarat Teşkilatı) Başkanı Hakan Fidan’ı hedef gösteren bir makale yayınladı.

Aşırı sağ eğilimli gazetede Pazit Rabin imzasıyla çıkan "Sultan ve Süleymani" başlıklı yazıda, Fidan hakkında asılsız iddia ve karalamalarda bulunuldu.

Bu ay başında Irak’ta ABD (Amerika Birleşik Devletleri) saldırısında öldürülen İran Devrim Muhafızları Ordusu'na bağlı Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani ve Millî İstihbarat Teşkilatı Başkanı Hakan Fidan’ın "birbirine çok benzediği ve her ikisinin de Irak ile Suriye’de ülkeleri adına vekalet savaşları yürüttüğü" iddia edildi.

Makalede, "Şimdi Kasım Süleymani, yerin üç arşın altında yattığına göre, onun ikizi olan Türk İstihbarat Servisi (MİT) Başkanı Hakan Fidan’ın komplolarına odaklanma zamanı geldi." şeklinde skandal ifadeler kullanıldı.

Yorumlar (0)
10°
açık