İranlı kadının uyuşturucu taşıma yöntemi şok etti

Erzurum'da, İranlı kadının şok eden uyuşturucu taşıma yöntemini Türk polisi fark etti.

GÜNDEM 17.01.2020, 12:09
İranlı kadının uyuşturucu taşıma yöntemi şok etti

Erzurum'da, makatına soktuğu uyuşturucuyu İstanbul’a götürmek isteyen İran uyruklu kadın narkotik ekiplerine yakalandı. Kadının taşıdığı uyuşturucular röntgen çekilerek tespit edildi.

Erzurum Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi ekipleri, uygulama sırasında bir yolcu otobüsünü durdurarak arama yaptı.

İranlı B.H.’ye ait olduğu anlaşılan valizde, 21 parçadan oluşan ve ‘met’ olarak bilinen 607 gram ‘metamfetamin’ maddesi bulundu. Gözaltına alınan B.H.’nin hareketlerinden şüphelenen narkotik polisi, sağlık kontrolü için hastaneye götürdüğünde doktorlardan röntgen çekilmesini de istedi. Röntgen filmi sonuçlarında İranlı kadının uyuşturucuyu kapsüller hâlinde makatına soktuğu anlaşıldı.

Tıbbi müdahaleyle 4 kapsül halinde 96 gram "met" ve bir kapsülde 28 gram reçine esrar çıkarılırken, uyuşturucunun piyasa değerinin 50 bin lira olduğu bildirildi. İranlı B.H. sağlık kontrollerinin ve emniyetteki sorgusunun tamamlanmasının ardından tutuklanarak cezaevine konuldu.

Yorumlar (0)
18
kapalı