Irak'ın kuzeyinde hava harekatı: Onlarca terör hedefi imha edildi

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Irak'ın kuzeyinde bulunan Metina, Gara, Hakurk, Kandil ve Asos bölgelerine düzenlenen hava harekatında 37 terör hedefinin imha edildiğini dile getirdi.

GÜNDEM 03.07.2024, 23:29 04.07.2024, 17:40 Şeyda Gül
Irak'ın kuzeyinde hava harekatı: Onlarca terör hedefi imha edildi

Milli Savunma Bakanlığı’nın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Irak'ın kuzeyine hava harekatı gerçekleştirdiğini açıkladı. Irak'ın kuzeyinde bulunan Metina, Gara, Hakurk, Kandil ve Asos bölgelerinde düzenlenen hava harekatında çok sayıda terörist etkisiz hale getirildiği belirtilen açıklamada, harekatın detaylarına ilişkin bilgilere yer verildi.

37 terör hedefi imha edildi

İcra edilen harekatta teröristler tarafından kullanılan mağara, sığınak, barınak, depo ve terör örgütünün kullandığı tesislerden 37 hedef imha edildiği kaydedilen açıklamada, yerli ve milli mühimmatın azami oranda kullanıldığı harekatla ilgili Milli Savunma Bakanlığı mesaj paylaştı.

Her türlü tedbirler alındı

“Asil milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri, geçmişte olduğu gibi bugün de ülkemizin ve milletimizin beka ve güvenliği için terörle mücadeleye son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir” denilen açıklamada, bu harekat sırasında masum insanların, dost unsurların, tarihi ve kültürel varlıklar ile çevrenin zarar görmemesi için her türlü tedbirlerin alındığı belirtildi.

Yorumlar (0)