İmamoğlu: İki yıl üst üste kuraklık yaşanırsa risk oluşur!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'da su sorununun olmadığını, en az iki sene üst üste kuraklık yaşanması durumunda risk oluşabileceğini ifade etti. 

GÜNDEM 27.11.2019, 16:08 27.11.2019, 19:25
İmamoğlu: İki yıl üst üste kuraklık yaşanırsa risk oluşur!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Davutpaşa'daki İSMEK Pastacılık ve Fırıncılık Okulunu ziyaretinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "İstanbul susuzluğa doğru gidiyor" açıklamasını değerlendiren İmamoğlu, kentte su probleminin mevcut olmadığını kaydetti. 

İmamoğlu, en az iki sene üst üste kuraklık yaşanması durumunda risk oluşabileceğini ifade etti. 

"Sürekli çalışan yapısına kavuşturmak istiyoruz"

Bir gazetecinin, İstanbul Sanat ve Meslek Edindirme Kursları'nda (İSMEK) çalışan öğretmenlerin sözleşmelerinin yenilenmemesi sebebiyle işsiz kaldıklarını söylemesinin ardından, şu ifadeleri kullandı:

"Yarı zamanlı, mevsimlik çalışandan daha çok sürekli çalışan yapısına kavuşturmak istiyoruz İSMEK kurumunu. Bu şekilde yılın bütününe yaydığımızda, çok daha yüksek sayıda kursiyer sayısına da ulaşacağız. Burada ayrıca zincirin halkalarını tamamlama amacı var arkadaşlarımızın. Sadece bir meslek kursundan ziyade bir sonraki aşamayı, hatta öncesini, işsiz başvurusundan başlayan uygun meslek grubuna dahil edilip meslek öğrenen, daha sonrasında da iş bulma konusunda kurduğumuz kurumlar ve ofisler tarafından desteklenen, hatta girişimciliği de desteklenen boyuta kavuşturmak istiyoruz."

"Görevini yerine getirmeyenlerle ilgili duyuru yapmıştık"

İmamoğlu, borçlanmaya ilişkin de şunları söyledi:

"Bizim işimizle ilgili bir şikâyetimiz yok. Görevimizin farkındayız. Elbette ki görevimizi layıkıyla yerine getirme çabasındayız. Biz sadece görevini yerine getirmeyenlerle ilgili duyuru yapmıştık. Yani, kamu kurumlarının, kamu bankalarının görevlerini yeterince, liyakatli ve de vicdanlı, adaletli yapmamasının yansımasından bahsettik."

Yorumlar (0)
24
açık