İmamoğlu Barış Pınarı için Barış istedi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, gündemdeki harekâta yönelik: “Umarım kaos bir an evvel biter” dedi.

GÜNDEM 13.10.2019, 10:06 13.10.2019, 10:21
İmamoğlu Barış Pınarı için Barış istedi

2019 yılında 41’incisi gerçekleşecek olan İstanbul Maratonu evvelinde yapılan tanıtım toplantısı için basınla buluşan İmamoğlu’nun başlıklarından biri de 4’üncü gününe girmiş olan Barış Pınarı’ydı. 

“Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.”

Bugün 4’üncü günündeki Suriye’nin kuzeydoğusundaki terör odaklarına yönelik Barış Pınarı Harekâtıyla ilgili olarak İmamoğlu açıklamasında “2 kıtaya yerleşmiş bir ülkeyiz biz. Boğaz'ın bir tarafı Avrupa, bir tarafı Asya. Bu, dünyada başka bir yerde yok. Dolayısıyla tüm iyi şeylere simge olmak zorundayız; barışa, huzura, demokrasiye, özgürlüğe… Bu manada tümüyle Türkiye’mizin güneyinde yaşanan sorunların bir an önce bitmesini, Suriye ve çevresine barış gelmesini diliyoruz. Barış için mücadele eden ve hayatlarını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.”dedi.

Bu koşu barışa bir mesaj olsun

Sözlerine devam eden İmamoğlu, “Umuyorum, bu bölgedeki kaos bir an önce biter, hep beraber barış için mücadele ederiz. Bu anlamda bu koşunun, barışa büyük bir mesaj vermesini istiyorum. Yani Asya’dan Avrupa’ya geçerken tüm dileklerimiz barış için olsun. Elbette ki dünyanın barışı için de olsun. Bu iki kıta arasındaki koşu, aynı zamanda İstanbul’un enerjisini yansıtsın. ‘İstanbul Senin’ cümlesiyle başlıyor olması, benim için çok değerli. Çünkü, yeni dönemin en önemli karakterini yansıtıyor.” yorumunda bulundu.

Yorumlar (0)
13
açık