İllere göre haftalık vaka sayısı açıklandı

COVID-19 (yeni tip koronavirüs) salgını ile mücadelede 'yerinde karar dönemi' başladı. Kent bazında '7 günlük vaka' sayılarının ortalaması canlı olarak yayımlanacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'İllere Göre Haftalık Vaka Sayısı'nı paylaştı.

GÜNDEM 22.07.2021, 19:38 24.07.2021, 20:12 Koray
İllere göre haftalık vaka sayısı açıklandı

Koronavirüsle mücadele çerçevesinde yeni bir döneme adım atıldı. 'Yerinde karar dönemi'nde, şehir bazında haftalık vaka ortalaması paylaşılacak.

15 Şubat itibarıyla, kent bazında '7 günlük vaka' sayılarının ortalaması, canlı olarak yayımlanacak. Paylaşılacak olan veriler üzerinden bölgesel değerlendirmeler gerçekleştirilecek. Bu sayede, il hıfzıssıhha kurulları bölgesel tabanlı yeni önlemleri ya da gevşetme kararlarını uygulamaya koyabilecek.Fahrettin Koca, geçtiğimiz haftanın verilerini paylaştı

Bakan Koca, 10 Temmuz ile 16 Temmuz tarihleri arasını kapsayan 'İllere Göre Haftalık Vaka Sayısı' verilerini kişisel sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı.

Koca, söz konusu paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Kentlerimizde 100 bin nüfusa karşılık gelen bir haftalık toplam pozitif vaka sayısını gösteren insidans haritasının güncel haline ekten ulaşabilirsiniz. Aşı programını ne kadar kısa bir sürede tamamlayabilirsek o kadar kısa zamanda salgın gündemi dışında kalırız."
 


Vaka sayısı en çok artan kentler

Bakan Koca, vaka sayısının en çok azaldığı illeri açıkladı:

"Son bir hafta içinde pozitif vaka sayısı en çok artış gösteren kentlerimiz; Siirt, Giresun, Bingöl, Diyarbakır ve Kırıkkale. Aşı ile toplumsal bağışıklık elde edilene dek önlemlere uymak zorundayız. Sevdiklerinizi tehlikeye atmayın."

Yorumlar (0)
30
açık