İlk durak İspanya, sonra İtalya! Erdoğan yola çıktı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-İspanya 8. Hükümetler Arası Zirvesi kapsamına İspanya'nın başkenti Madrid'e gitti. Erdoğan, G7 Liderler Zirvesi'ne katılmak üzere 14 Haziran'da İtalya'ya geçecek.

GÜNDEM 12.06.2024, 16:56 Hakan Öksüz
İlk durak İspanya, sonra İtalya! Erdoğan yola çıktı

G7 Liderler Zirvesi, 13-15 Haziran'da İtalya'nın güneyinde yer alan Puglia bölgesindeki Borgo Egnazia Hotel'de gerçekleştirilecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, zirveye katılmak için 14 Haziran Cuma günü İtalya'ya geçecek. 

Erdoğan, İtalya'ya İspanya üzerinden geçecek. Zira Türkiye-İspanya 8. Hükümetler Arası Zirvesi de İspanya'da yapılacak. Bu kapsamda özel uçak "CAN" ile yol çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İspanya'nın başkenti Madrid'e hareketlendi.

Erdoğan'ın heyetinde kimler var?

Esenboğa Havalimanı'ndan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile Ankara Valisi Vasip Şahin tarafından uğurlanan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, eşi Emine Erdoğan da eşlik etti.

Erdoğan'ın Madrid heyetinde Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, MİT Başkanı İbrahim Kalın,Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı, TBMM Başkanvekili Celal Adan, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkan Yardımcısı Çağatay Özdemir ve Cumhurbaşkanı Dış Politika ve Güvenlik Başdanışmanı Büyükelçi Akif Çağatay Kılıç yer aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İtalya'da düzenlenecek G7 Liderler Zirvesi'ne katılmak üzere 14 Haziran'da bu ülkeye gidecek.

Yorumlar (0)