İki ilde 26 adrese baskın, 20 gözaltı: Aralarında HDP il sözcüsü de var!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, PKK terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesi için başlatılan çalışma sonucunda İstanbul ile Kırklareli'nde 26 adrese baskın yapıldığını bildirdi. Operasyon sonucunda 20 kişi gözaltına alındı. Bakan Yerlikaya, gözaltına alınanlar arasında HDP il sözcüsü ile ilçe başkanlarının da yer aldığını kaydetti.

GÜNDEM 02.10.2023, 09:30 Hakan Öksüz
İki ilde 26 adrese baskın, 20 gözaltı: Aralarında HDP il sözcüsü de var!

Ankara'da İçişleri Bakanlığına yönelik dün gerçekleştirilen terör saldırısı, güvenlik güçlerinin dikkati sayesinde püskürtüldü. İki teröristin etkisiz hale gelmesinin ardından emniyet güçleri harekete geçti. İki polisin yaralandığı saldırıyı düzenleyen teröristlerden birinin PKK mensubu olduğu tespit edildi.

20 kişi gözaltına alındı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İstanbul ile Kırklareli'nde bölücü terör örgütüne yönelik gerçekleştirilen operasyonlara dair bilgi verdi. İki ildeki 26 adrese baskın yapıldığını bildiren Bakan Yerlikaya, 20 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

Teröristler ile iş birlikçilerinin nefeslerinin kesileceğini vurgulayan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünün çalışmaları kapsamında terörist faaliyetlerin deşifre edildiğini kaydetti. 

HDP il sözcüsü ile ilçe başkanları da gözaltında

Yerlikaya, terör örgütü mensupları saklayabilecek şahısların belirlendiğini ve operasyon için düğmeye basıldığını bildirdi. Gözaltına alınan 20 kişinin arasında HDP il sözcüsü ile ilçe başkanlarının da yer aldığı kaydedildi.

Yorumlar (0)