İki belediye başkanının Bolu Dağı atışması: Sosyal medyada birbirlerine girdiler

'Bolu Dağı' isminin coğrafi olarak yanlış olduğunu belirten Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, dağın isminin "Düzce Dağı" olması gerektiğini ifade etti. Özlü'ye yanıt veren Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ise “Bolu Dağı, Bolu'nun simgesidir. 'Dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan olma' Kaynaşlı'yı, Yığılca'yı ve Akçakoca'yı elinden aldırma bana” dedi.

GÜNDEM 08.07.2024, 16:57 Şeyda Gül
İki belediye başkanının Bolu Dağı atışması: Sosyal medyada birbirlerine girdiler

 Düzce'den, 25. ve 26. Dönem AK Parti Milletvekilliği ve 65. Dönem T.C Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yapan Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla ‘Bolu Dağı’ isminin coğrafi olarak yanlış olduğunu iddia etti.Doğru bilinen yanlışlar olduğunu kaydeden Özlü, “Yanlıştır, ama insanlar doğru sanırlar” ifadelerini kullandı.

Bolu tarafı ovadır, dağ Düzce tarafındadır

Bunlardan birisinin de Bolu Dağı ismi olduğunu belirten Özlü, aslında Bolu tarafında dağ olmadığını ve Bolu tarafının ova olduğunu söyledi. Dağın Düzce tarafında olduğunu kaydeden Özlü, “Coğrafi yapısına göre burası Bolu Dağı değil, Düzce Dağı'dır” dedi.

Bu yanlışı düzeltelim

Yaşam alanı bakımından dağdaki yol boyu işletmelerin tamamına yakının da Düzcelilerin olduğunu ifade eden Özlü, “Bu yanlışı düzeltelim” çağrısında bulundu.

Tanju Özcan'dan açıklama geldi

Bu açıklamaların ardından sosyal medya hesabından paylaşım yapan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Düzce’nin mevcut Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün Bolu Dağı’na göz koyduğunu söyledi. Bolu Dağı’nın Bolu’nun simgesi olduğunu vurgulayan Özcan, “Dimyat’a pirince giderken evdeki bulgurdan olma' Kaynaşlı’yı, Yığılca’yı ve Akçakoca’yı elinden aldırma bana. Akılla ol” ifadelerini kullandı.

Faruk Özlü'den Özcan'a cevap

“Mevlana der ki; 'bir lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye'... Fuzuli ise 'söz söylemek irfan ister, anlamak insan...' diyor...” sözleriyle polemiği bir ileri aşamaya taşıyan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Yani anlayacağın; -pek sanmıyorum ama- aklının başında olduğu' bir günün ya da saatin olursa; Düzce'ye gel, sana tane tane, aklının alacağı biçimde coğrafya, tarih anlatayım. Bir de Bolu Ovası'ndan Düzce'ye doğru bakıver. Gördüklerin sana yeter! 'Akıllı ol' bahsini seninle ayrıca konuşacağım” paylaşımında bulundu.

Yorumlar (0)