İçişleri Bakanı: Kabine toplantısında afet bölgeleri için 7 milyon TL yardım toplandı 

İçişleri Bakanı Soylu, kabine toplantısında gerek SMS gerekse IBAN üzerinden 7 milyon 430 bin TL afet desteğinin toplandığını duyurdu. 

GÜNDEM 20.08.2021, 08:25 21.08.2021, 10:40
İçişleri Bakanı: Kabine toplantısında afet bölgeleri için 7 milyon TL yardım toplandı 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, dün düzenlenen kabine toplantısından bir gelişmeyi paylaştı. Soylu, kabine toplantısındaki etkinlik ile yangın ve sel bölgeleri için toplamda 7 milyon 430 bin TL desteğin toplandığını duyurdu. 

İçişleri Bakanlığı’na bağlı AFAD tarafından paylaşılan kısa mesaj servisi ve banka IBAN’larına gönderilen TL, Euro ve Dolar cinsinden yardımlar ile afet bölgelerindeki hasarların daha hızlı şekilde ve daha geniş çaplı olarak giderilmesi amaçlandı. “Milletimizin şifresi, birliğidir” 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yardım tablosunu ilettiği paylaşımına, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde kabinemiz de sel ve yangın bölgelerine 7 milyon 430 bin TL destek oldu. AFAD’a yapılan toplam bağışlar 216 milyon 93 bin 384 TL’ye ulaştı. Milletimizin şifresi, birliğidir. Bu millet, büyük millet.” ifadelerini ekledi. 

Yorumlar (0)