İbrahim Kalın, Aleksandr Lavrentyev ile görüştü!

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Rusya'nın Suriye Özel Temsilcisi Aleksandr Lavrentyev ve beraberindeki heyet ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde görüştü.

GÜNDEM 17.10.2019, 14:23 17.10.2019, 14:35
İbrahim Kalın, Aleksandr Lavrentyev ile görüştü!

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Suriye Özel Temsilcisi Aleksandr Lavrentyev ve beraberindeki heyeti Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul etti.

İbrahim Kalın-Aleksandr Lavrentyev görüşmesinde, terör örgütlerinin Suriye’nin toprak bütünlüğü için oluşturduğu tehdidin önlenmesi konusunda mutabık kalındı.

DAHA FAZLA AYRINTI...

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Rusya Federasyonu Suriye Özel Temsilcisi Aleksandr Lavrentyev ve beraberindeki heyetle bir araya geldi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcülüğünden yapılan açıklamaya göre Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Rusya Federasyonu Suriye Özel Temsilcisi Aleksandr Lavrentyev ve beraberindeki heyeti Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etti. 

Suriye'deki son gelişmelerin ele alındığı toplantıda, Barış Pınarı Harekâtı, İdlib ve Münbiç gündemi özelinde stratejik konular masaya yatırıldı.

Barış Pınarı Harekâtı'nın, Türkiye'nin ulusal güvenlik endişelerini giderme ve Suriyeli mültecilerin güvenli bir şekilde geri dönüşlerini sağlama amacıyla yapıldığının belirtildiği görüşmede, PKK/PYD/YPG ve DEAŞ dâhil tüm terör örgütlerinin Suriye'nin toprak bütünlüğü için oluşturduğu tehdidin önlenmesi ve bu konuda Türkiye-Rusya arasındaki iş birliğinin devam etmesi konusunda mutabık kalındı.

Görüşmede ayrıca siyasi çözüm süreci ve anayasa komitesi çalışmaları hususunda kaydedilen gelişmeler de değerlendirildi.

Yorumlar (0)
31
az bulutlu