Hukukçular Derneği'nden Ali Erbaş'a destek!

Hukukçuler Derneğinden yapılan açıklamada, "Halkın ve hakikatin şahitliğini yapan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın mezkur ifadelerine karşı sergilenen tutumun karşısında olduğumuzu kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz" denildi.

GÜNDEM 27.04.2020, 13:44 27.04.2020, 16:07

Ramazan ayının ilk hutbesinde Allah'ın ayetlerine dayanarak kullandığı ifadelerinden dolayı İnsan Hakları Derneği /İHD ve Ankara, İzmir ve İstanbul baroları başta olmak üzere bazı kesimlerin hedef gösterdiği Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'a destek veren bir açıklamada Hukukçular Derneğinden geldi.

Hukukçular Derneği'nden yapılan yazılı açıklama şöyle: 

"Öncelikle çocuklarımız ve genç nesillerimiz olmak üzere insanlık, yozlaşmış batı kültürününün örnekliğinde bir takım kirli yönlendirmelere maruz bırakılıyor. Sapkınlığı normalleştirmek amacıyla hareket eden yapılanmalar, uluslararası düzeyde desteklenmektedir. Çizgi filmler, sinema filmleri ve reklamlar üzerinden çocuklar ve gençler 'farklı cinsel kimliklere saygı kılıfıyla' özendirilmektedirler.

Çocuklarımıza, gençlerimize ve nesillerimize bir insan hakkı olarak sunulan cinsel sapkınlık, insanlığın ifsadı, toplumun çöküşü ve ailenin yok edilmesi üzerine kurulu büyük bir zulüm ve tefessühtür. Bu noktadan hareketle halkın ve hakikatin şahitliğini yapan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın mezkur ifadelerine karşı sergilenen tutumun karşısında olduğumuzu kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz." 

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, ramazanın ilk cuma namazını Hacı Bayram Camisi'nde kıldırırken, "uyuşturucu, alkol ve eş cinselliğin İslam dinince haram kabul edildiğini, bunların insan sağlığına zararlarının bulunduğunu" vurgulamıştı. Bu ifadeler üzerine bazı dernek ve barolar suç duyurusunda bulunmuştu.

Yorumlar (0)
25
az bulutlu