Hindistan'da mahsur kalan Seda yurda getirildi: "Sevinçten ağlıyorum"

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını sebebiyle dünya genelinde uçuşların durdurulmasının ardından Hindistan'da mahsur kalan Türk vatandaşı Seda Yavaş, yurda döndü. Yavaş, "Türk olduğum için gurur duyuyorum. İzmir Buca'da bir yurda alındık. Tertemiz, çok güzel. Her şeyimiz sağlanıyor burada. Bizi Türk bayraklarıyla karşıladılar. Sevinçten ağlıyorum." dedi. 

GÜNDEM 29.04.2020, 12:37 29.04.2020, 13:28

Seda Yavaş, Mart aynın başında zihinsel engelliler için eğitim sertifikası almak üzere Hindistan'a gitmiş, yeni tip koronavirüs (Covid-19) sebebiyle uçuşların yasaklanmasının ardından yurda dönememişti. 

Yavaş, Türkiye'nin Mumbai Başkonsolosluğu ile irtibata geçerek, en yakın tarih olan 22 Mart gününe bilet almış ancak uçuşun iptal olması üzerine Hindistan'da mahsur kalmıştı. 

Bunun üzerine yardım çağrısında bulunan Yavaş, "Ben bir Türk vatandaşıyım ve bununla gerçekten gurur duyuyorum. Çünkü yazımı paylaştıktan sonra Türkiye ve dünyadan yüzlerce insan, hiç tanımadığım halde bana destek olmak için mesaj gönderdiler. Ne varsa ülkemizin insanlarında var ve ben ülkeye dönmek istiyorum. Çocuklarıma, aileme dönmek istiyorum. Burada kalan yüzlerce belki de binlerce Türk vatandaşı var. Hepsi Türkiye'den gelecek bir uçağı bekliyorlar." ifadelerini kullanmıştı. 

Uçakla Türkiye'ye döndü 

Yavaş, dün gece saatlerinde Hindistan'dan İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na gelen uçakla Türkiye'ye döndü ve Buca ilçesindeki bir öğrenci yurduna yerleştirildi. 

14 gün karantinada tutulacak olan Yavaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, bu defa sevinçten ağladığını söyledi. 

"Türkiye topraklarında olduğuma hala inanamıyorum"

Yavaş, yetkililere teşekkürlerini sunarak, "Ben Seda Yavaş. Türkiye'deyim, İzmir'deyim, Buca'dayım. Bizi buraya getiren Türkiye Cumhuriyeti'ne, Sayın Cumhurbaşkanımıza, Türk Hava Yolları ailesine, tanıdığım tanımadığım bütün Türk vatandaşlarına, arkadaşlarıma, dostlarıma, herkese çok teşekkür ediyorum. Bu sefer sevinçten ağlıyorum. Türkiye topraklarında olduğuma hala inanamıyorum. Sizlere cevap veremiyorum; arıyorsunuz, soruyorsunuz. Çok mutluyum." şeklinde konuştu.

"Her şeyimiz sağlanıyor burada"

Türk olduğu için gurur duyduğunu belirten Yavaş, "İzmir Buca'da bir yurda alındık. Tertemiz, çok güzel. Her şeyimiz sağlanıyor burada. Bizi Türk bayraklarıyla karşıladılar. Sevinçten ağlıyorum. Rüya gibi. 3 gün sürdü Chennai'den buraya gelmem. Önce 1,5 gün otobüs yolculuğu yaparak Mumbai'ye ulaştık. Sonra uçak ve şimdi de İzmir'deyim. Herkese çok teşekkür ediyorum. Türkiye Cumhuriyeti'ne çok teşekkür ediyorum." dedi.
 

Yorumlar (0)
15
kapalı