Hayvan pazarları denetleniyor

Niğde Tarım ve Orman İl Müdürlüğü veteriner hekimleri, Kurban Bayramı öncesinde kurbanlık hayvan satış noktalarında denetimlerini sürdürüyor.

GÜNDEM 13.06.2024, 15:46 14.06.2024, 15:03 Melina Ay
Hayvan pazarları denetleniyor

Niğde Tarım ve Orman İl Müdürlüğü veteriner hekimleri, kurbanlık hayvan satış noktalarında yapılan denetimlerde hayvanların yaşları, ırkları, küpe numaraları ve aşı durumları gibi detayları kontrol ederek vatandaşlara bilgi sunuyor. İl Müdürü Asım Baş, kurbanlık hayvanların türü, ırkı, cinsiyeti ve yaşları gibi bilgilere, Tarım ve Orman Bakanlığının sağladığı 'Tarım Cebimde' mobil uygulaması üzerinden küpe numarası ile sorgulama yaparak erişilebileceğini belirtti. Uygulamanın cep telefonlarına ücretsiz olarak indirilebildiğini vurgulayan Baş, vatandaşların bu sayede kolayca kurbanlık hayvanlarının durumlarını öğrenebileceklerini dile getirdi.

Veterinerlerin bayram boyunca görev yapacağını aktaran Baş, “Bayram boyunca İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, sorumluluk alanlarındaki kurbanlık hayvan satış ve kesim yerlerinde gerekli denetimleri yapmak üzere yeterli sayıda araç ve nöbetçi veteriner hekim görevlendirdi. Vatandaşlarımız, herhangi bir sorunla karşılaştıklarında sahadaki veterinerlerimize başvurabilirler. Şimdiden tüm halkımıza sağlıklı ve huzurlu bir bayram geçirmelerini diliyorum” dedi.

Yorumlar (0)