"Hakan Atilla bizim evladımızdır"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hakan Atilla'ya herhangi bir bariyer söz konusu değildir. O bizim evladımızdır. Yaşamış olduğu süreç, başta şahsım olmak üzere tüm mesai arkadaşlarımızı üzmüştür, kırmıştır." diye konuştu.

GÜNDEM 25.07.2019, 19:12
"Hakan Atilla bizim evladımızdır"

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Malezya Başbakanı Mahathir Muhammed ortak basın toplantısı gerçekleştirdi.

Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, "İslam dünyasının birliği, beraberliği bizim için her konuda çok önemli. Pakistan, Malezya, Türkiye olarak üçlü yapılacak dayanışma ümmet olma bilincinin gereğidir." ifadelerini kullandı.

"ÖNCE AİLENLE TATİLİNİ YAP, SONRA GÖRÜŞÜRÜZ"

ABD'deki İran yaptırımları davasında suçlu olduğu iddiasıyla tutuklu bulunduğu cezaevinden tahliye edilmsinin ardından Türkiye'ye dönen eski Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla'nın yaşadığı süreci değerlendiren Erdoğan, şunları söyledi:

"Bizim için Hakan Atilla'ya herhangi bir bariyer söz konusu değildir. O bizim evladımızdır. Onu sahiplenmeyeceğiz kimi sahipleneceğiz. Yaşamış olduğu süreç, başta şahsım olmak üzere tüm mesai arkadaşlarımızı üzmüştür, kırmıştır. (Hakan Atilla'ya) 'Önce ailenle tatilini yap, sonra seni Külliye'de bekliyorum, oturur konuşur, ne yapacağımızın kararını da veririz' dedik."

"SAYIN PUTİN MÜJDEYİ VERMİŞTİ"

Erdoğan, Rusya'nın Türk vatandaşlarına vize uygulamasını kaldırmasına ilişkin, "Sayın Putin daha önceden zaten bu müjdeyi bize vermişti. Bugün de görüldüğü gibi bunlar kaldırıldı. Uzun zamandır aramızdaki diyaloğun, bu tür konulardaki sıcak ilişkilerin bir neticesidir." değerlendirmesini yaptı.

Yorumlar (0)
32
parçalı az bulutlu