Hablemitoğlu suikastı zanlısının gözaltı süresi uzadı

MİT'in (Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı) operasyonuyla yakalanarak ülkemize getirilen Necip Hablemitoğlu suikastı şüphelisi Nuri Gökhan Bozkır'ın gözaltında bulunma süresi 4 gün daha uzatıldı.

GÜNDEM 03.02.2022, 20:37 04.02.2022, 12:06 Koray
Hablemitoğlu suikastı zanlısının gözaltı süresi uzadı

Söz konusu suikastın soruşturmasını sürdüren Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde bulunan Bozkır'ın gözaltında bulunma süresinin uzatılması adına sulh ceza hakimliğinden istekte bulundu.

Bu durum üzerine Bozkır, sağlık kontrolünden geçtikten sonra emniyet mensupları tarafından Ankara Adliyesi'ne getirildi ve nöbetçi sulh ceza hakimliğine çıkarıldı.4 gün daha uzatıldı

'Tasarlayarak öldürme' ve 'örgüt üyeliği' ile suçlanan Bozkır'ın ifadesini alan hakimlik, savcılığın isteğini kabul etti ve gözaltı süresini 4 gün daha uzattı.

Zanlı, ardından tekrar Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi.

Başkent Ankara'da evinin önünde suikast neticesinde 18 Aralık 2002 tarihinde vefat eden akademisyen Necip Hablemitoğlu'nun katil zanlılarından Bozkır, MİT tarafından yakalanıp ülkemize getirilerek 27 Ocak tarihinde güvenlik güçlerine teslim edilmişti.

Yorumlar (0)
17
kapalı