Güvenpark saldırısıyla ilgili kritik gelişme

Ankara Güvenpark'ta 38 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısında kullanılan patlayıcıyı temin eden PKK'lı terörist Yüksekova'da yakalandı.

GÜNDEM 02.08.2019, 17:56 02.08.2019, 18:27
Güvenpark saldırısıyla ilgili kritik gelişme

Terör örgütü PKK'nın 13 Mart 2016'da Ankara Kızılay'daki Güvenpark'ta düzenlediği, 38 kişinin yaşamını yitirdiği ve 349 kişinin de yaralandığı bombalı saldırıda kullanılan patlayıcıyı temin eden PKK'lı terörist, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde ele geçirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, İl Emniyet Müdürlüğü görevlilerince, PKK/KCK bölücü terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik çalışmaların sürdürüldüğü aktarıldı.

Açıklamada, Yüksekova ilçesinde İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince dün yapılan  operasyonda "Silahlı terör örgütüne üye olma", "Devletin birliği ve bütünlüğünü bozma" ve "Terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etme" suçlarından hakkında 3 ayrı arama kararı bulunan zanlının yakalandığı belirtildi.

PATLAYICI MADDEYİ TEMİN ETMİŞ

Valilik açıklamasında, ''Yakalanan şahsın 13 Mart 2016'da Ankara ili Kızılay Meydanı Güvenpark civarında meydana gelen 38 vatandaşımızın hayatını kaybettiği, 349 vatandaşımızın yaralandığı ve 107 kurum ve aracın zarar gördüğü bombalı terör eyleminde kullanılan patlayıcı maddeleri temin eden şahıs olduğu tespit edilmiştir. Konu ile ilgili adli tahkikat devam etmektedir." denildi.

Yorumlar (0)
28
parçalı az bulutlu