Güvenlik duvarı tamamlandı! 81 kilometre...

Ağrı-İran sınırında yapılan güvenlik duvarı inşası sona erdi. Söz konusu duvarın, 81 kilometre uzunluğunda olduğu ifade edildi.

GÜNDEM 04.12.2020, 13:40 06.12.2020, 14:33
Güvenlik duvarı tamamlandı! 81 kilometre...

Ağrı-İran sınırındaki Güvenlik Duvarı Projesi tamamlandı. Söz konusu gelişmeye ilişkin açıklama İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan geldi. 

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Bakan Soylu, Güvenlik Duvarı Projesi'ne ait fotoğrafları yayınladı. 

Soylu, İçişleri Bakanlığı tarafından Sınır Fiziki Güvenlik Sistemleri'nin yürütüldüğünü hatırlattı. Ağrı-İran sınırında güvenlik duvarı inşasının bugün sona erdiğini ifade eden Soylu, söz konusu duvarın 81 kilometre uzunluğuna sahip olduğunu ifade etti.

Soylu, Güvenlik Duvarı Projesi'nin zorlu coğrafi koşullara rağmen iki sene içerisinde tamamlandığını belirtti.

Bu başarıda payı olan Ağrı Valiliğine, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ve yüklenicilerine ve Güvenlik Duvarı Projesi'nin uygulanmasında yoğun çaba harcayan mühendis ve işçilere teşekkür eden Soylu, terör örgütü PKK'nın tehditlerini ortadan kaldıran güvenlik güçlerine de minnettar olunduğunu söyledi. 

Suriye-Türkiye sınır duvarı da inşa edilmişti

Türkiye, yasa dışı geçişleri ve kaçakçılığı engellemek amacıyla Suriye-Türkiye sınır duvarını inşa etmişti. 828 kilometre uzunluğundaki duvar, "dünyanın en büyük üçüncü duvarı" olarak kayıtlara geçmişti.

Yorumlar (0)
-2°
sisli